Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yine İsveç yine hainlik! Polis eşliğinde Kur-an’ı Kerim’e saldırı

İsveç’te Irak asıllı Salwan Momika, İran’ın Stockholm Büyükelçiliği önünde Kuran-ı Kerim’e yönelik saldırı düzenledi. İran, İsveç polisi kontrolünde gerçekleşen saldırı nedeniyle Stockholm yönetimini uyararak saldırıların durdurulmasını istedi.

İsveç’te Irak asıllı Salwan

İsveç’te Kur’an-ı Kerim’e yönelik yine saldırı düzenlendi. Irak asıllı Salwan Momika, İran’ın Stockholm Büyükelçiliği önünde elinde İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi’nin fotoğrafıyla Kur’an-ı Kerim’i yaktı. Polis koruması eşliğinde eylemine devam eden Momika’ya o sırada bir kadın yangın söndürücü tüple müdahale etmeye çalıştı. Ancak polis kadına müdahale ederek etkisiz hale getirdi. Ortalığın dumanla kaplandığı bölgede Salwan, 20 polis aracı ve yaklaşık 100 polis ile olay yerinden ayrıldı.

İRAN’DAN TEPKİ GECİKMEDİ

İran’ın Stockholm Büyükelçiliği, Irak asıllı Salwan Momika’nın Kur’an-ı Kerim’i hedef alan saldırısına tepki olarak yazılı açıklama yayınladı. Stockholm yönetiminin uyarıldığı ve saldırıdan Stockholm yönetiminin sorumlu tutulduğu açıklamada, İsveç’ten Kuran-ı Kerim’e yönelik saldırıları durdurması istendi. Açıklamada, “Son haftalarda İsveç ve Danimarka’da Kur’an-ı Kerim’e yönelik hakaretler artmış durumda. Bu saldırılar şüphesiz İslam dünyasını ve tüm Müslümanları rahatsız etmektedir. Bu son saldırılardan bir tanesi bugün Büyükelçiliğimiz önünde gerçekleşti. Kutsallara yönelik bu hakaretler tüm kutsal kitaplarca kınanmıştır.” denildi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Meclise zaman tanımak amacıyla Radev’i
Sıradaki Haber Rumen Radev PP-DB’nin görüşme talebini kabul etti