Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sörler Okulu önüne yapılmak istenen otopark için imza toplanacak!

Büyükşehir Belediyesi’nin Sörler Okulu önündeki yıkılan Vergi Dairesi alanına otopark yapma kararına tepkiler sürüyor. Tepecik Mahallesi sakinleri otoparka karşı çıkmak için imza toplayacak.

Büyükşehir Belediyesi’nin Sörler Okulu

İzmit Tepecik Mahallesi Acısu mevkiinde yer alan ilçenin tarihi yapılarından Fransız Mektebi (Sörler Okulu) önündeki Vergi Dairesi depreme dayanıklı olmadığı gerekçesiyle yıkılmıştı. Büyükşehir Belediyesi ise şehir içindeki trafiği önlemek için bu alana otopark yapılmasına karar vermişti.

İTİRAZLAR SÜRÜYOR

Kent kamuoyu alana yapılmak istenen 7 katlı otoparka itirazlar sürdürüyor. Bu kapsamda İzmit Kent Konseyi Başkanı ve Biz İzmitiz Grubu kurucusu Hüseyin Erol, grup üyeleri Koruma Restorasyon Uzmanı-Yüksek Mimar Elif Çelik Arısal, Diş Hekimi Sedat Tuna Yalıncan ve Tepecik Mahallesi Muhtarı Ahmet Alkan ile birlikte Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Köse’yi ziyaret etti.

“KENT KAMUOYUNA DUYURMAK İSTİYORUZ”

Sörler Okulu için birlikte hareket edeceklerini ifade eden Erol, açıklama yaptı. Erol açıklamasında  “Ziyarette, amacımız,  kuruluş sebepleri arasında, kentin sorunlarının ve kamusal menfaatlerinin tartışılması, ortak akıl yöntemi ile çözüm aranması ve şehirlerin tarihi dokularının korunarak geleceğe taşınması da olan Kocaeli Kent Konseyi aracılığı ile söz konusu konuyu, kent kamuoyuna ve sorumlu olan üst makama taşımaktı.

“AÇIK ALAN DÜZENLEMESİ YAPILSIN”

Bu düşünceden hareketle, 1983 yılında alınan koruma kurulu raporlarına rağmen yapılan plan tadilatları ile Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından, Taş Binanın önüne yapılmak istenen otopark ile ilgili çekincelerimizi ve olumsuzlukları Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Köse’ye aktardık. Kendisine, İzmit’te yaşayan ve kente karşı sorumluluk taşıyan bireyler olarak, yapılması istenen otopark projesine karşı olduğumuzu, söz konusu alanın, “Açık Alan Düzenlemesi” yapılarak hayata geçirilmesini ve bu yöntem ile kentte kazandırılmasını ilettik.

“TAHİR BEY İLE DE GÖRÜŞECEĞİZ”

Bizleri can kulağı ile dinleyen ve konuyu yönetim kuruluna ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’a taşıyacağını ve heyetimiz ile bir randevu alarak, kendisi ile görüştüreceğini söyledi. En kısa zamanda Tahir Bey ile görüşmeyi arzuluyoruz. Kocaeli Kent Konseyi Genel Sekreteri Sedat Köse’ye ilgisi ve samimiyeti için çok teşekkür ederiz” sözlerine yer verdi.

İMZA TOPLANACAK

Tepecik Mahallesi Muhtarı Ahmet Alkan ise Vergi Dairesi alanına otopark yerine açık alan düzenlenmesinin yapılması için imza toplamaya başlayacak. Alkan Belsa Plaza- B Blok’ta bulunan Tepecik Mahalle Muhtarlığı’nda imzaları toplayacak.