Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Restoranlarda durum kritik! İndirim çağrısı yapıldı

Restoranlarda, kafelerde fiyatlar artmaya devam ederken bazı işletmelerdeki fahiş fiyat artışları müşteri sayısını azalttı. Restoranlarda doluluk yüzde 30’a yakın düştü. Bu oran Arap turistlerde yarıya yakın seyrederken Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği üyelerine yüzde 10 indirim çağrısı yaptı.

Restoranlarda, kafelerde fiyatlar artmaya

Türkiye İstatistik Kurumu rakamlarına göre, lokantalarda fiyatlar Haziran’da yıllık yüzde 90 yükseldi. Bazı işletmeler bundan çok daha fazla artış yaptı. Fahiş artışlar müşteri sayısının azalmasına neden oldu.

YÜZDE 10

Sektör yetkililerine göre en büyük sorun fiyat algısının bozulması. Bazı restoranların fiyatını hak ettiği bazılarının ise yüksek fiyat istediği dile getiriliyor. Tüm Restoranlar ve Turizmciler Derneği pahalılık algısını kırmak için indirim kampanyası başlattı. Yüzde 10’luk indirim kararı Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile yapılan görüşmenin ardından alındı. TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl, indirim yapan restoranlara da yeni bir çağrı yaptı. İndirim oranının kapı önlerine asılması gerektiğini belirtti.