Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

ÖSYM GİRİŞ TUS EK TERCİH EKRANI: TUS Ek Tercih Nasıl Yapılır? 2024 TUS Ek Yerleştirme Başvuru Yap

Çok sayıda adayın beklediği TUS ek tercih süreci başladı. 11 Temmuz Perşembe günü start alan ÖSYM giriş TUS ek tercih yapılmaya başladı. Adayların erişimine açılan TUS ek yerleştirme tercih nasıl yapılır sizler için derledik. İşte ÖSYM giriş TUS ek tercih ekranı..

Çok sayıda adayın beklediği

2024 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2024-TUS 1. Dönem) tercih süreci start aldı. Çok sayıda adayın gündeminde yer alan TUS ek kontenjanlar açığa çıktı. 11 Temmuz Perşembe gününün gelişiyle arama motorlarında TUS ek yerleştirme 2024 sorgulamaları yapıldı. Adaylar tercih işlemlerini tercih süresince yayımlanan tablolar ile yapacak. TUS sonucuna göre yerleştirme işleminde yabancı dil yeterliliğine bakılacak. Peki, TUS yerleştirme sonuçları 2024 ne zaman açıklanacak? İşte ÖSYM giriş TUS ek tercih ekranı..

TUS EK TERCİH NASIL YAPILIR?

2024 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2024-TUS 1. Dönem) ek yerleştirme tercih işlemleri 11 Temmuz ile 17 Temmuz 2024 tarihleri arasında yapılacak. Adaylar TUS tercihlerini 11 Temmuz 2024 tarihinde saat 10.30’dan itibaren T.C. kimlik numarası ve aday şifresiyle elektronik ortamda yapacak. ÖSYM https://ais.osym.gov.tr adresine giriş yapacak olan adaylar TUS tercihlerini tamamlayacak.

TUS YERLEŞTİRME SONUÇLARI 2024

TUS ek yerleştirme tercih işlemleri 17 Temmuz 2024 tarihinde saat 23.59’da sona erecek. https://ais.osym.gov.tr adresinden başvuru işlemlerini tamamlayacak olan adaylar için yabancı dil yeterliliği aranacak. Adayların yabancı dil muafiyet bilgi kontrolü 2024-TUS 1. Dönem Başvuru Kılavuzunda yer alan ilke ve kurallar doğrultusunda sunulacak. TUS ek yerleştirme ücreti 80 TL olarak yatırılacak.

ÖSYM GİRİŞ TUS EK TERCİH EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ