Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Neredeyse bir ay oldu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin Genel Sekreteri kim olacak?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, yaklaşık bir ay önce görevinden ayrıldı. Ancak henüz yeni Genel Sekreter belli olmadı. KBB’nin ikinci adamı kim olacak?

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Başkan Tahir Büyükakın göreve seçildikten sonra 2019 yılında kentimize atanmıştı. Gündoğdu, 5 yıllık Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinin ardından 22 Nisan tarihinde İçişleri Bakan Müşavirliği görevine atanarak, Bakan Ali Yerlikaya’nın yakın çalışma ekibine dahil oldu.

YAKLAŞIK 1 AY OLDU

Gündoğdu’nun görevden ayrılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği vekâleti süresiz biçimde Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık’a bırakıldı. Yaklaşık 1 ay olmasına rağmen henüz Genel Sekreterlik makamına atama yapılmadı. Hem siyasiler, hem bürokratlar yeni genel sekreterin kim olacağını merak ediyor.

İKİ BAKAN İSİMLERİ ÖNERDİ İDDİASI

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği için iddialara göre, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki tarafından da çeşitli isimler önerilmişti. Ancak henüz genel sekreterin kim olacağıyla ilgili bir gelişme yaşanmadı.

BULUT POTADA

İddialara göre, son günlerde Genel Sekreterlik için ismi öne çıkan aktörlerden birinin, Genel Sekreter Yardımcısı Ali Haydar Bulut olduğu ifade ediliyor. Yine diğer Genel Sekreter Yardımcılarından Hasan Aydınlık ile Gökmen Mengüç’ün de ismi bu makam için geçiyor.

İHTİMAL ZAYIF GÖRÜLÜYOR

Balamir Gündoğdu’nun görevden ayrıldıktan sonra Genel Sekreterlik makamı için kulislerde konuşulan isim daha vardı. Ancak gelişen süreçte kulislerde konuşulan Gölcük Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Karadağ ile Körfez Belediyesi eski Başkanı Yunus Pehlivan’ın atanma ihtimali oldukça zayıf olarak görülüyor.