Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Güney Marmara Otoyolu projesinde son durum ne?

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli’nin doğusundaki trafiği çok rahatlatacak Güney Marmara Otoyolu projesiyle ilgili son detayları aktardı

AK Parti Kocaeli Milletvekili

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Nokta Gazetesini ziyaret etti. Nokta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Furkan Çalışkan, Nokta TV Genel Yayın Yönetmeni Berkan Aslan ve Nokta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mert Gültekin’in konuğu olan Vekil Yılmaz, Kocaeli’nin doğusundaki trafik çilesine merhem olacak Güney Marmara Otoyolu Projesiyle ilgili son bilgileri aktardı.

YAPILDI, İPTAL OLDU
Konuyla ilgili açıklamasında Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, “Kuzet Marmara Otoyolu açıldı, hat rahatladı.  Güney Hattı var biliyorsunuz. Güney Marmara Otoyolu burası bizim için çok elzem hale geldi. Burası daha önce ihaleye çıktı. Proje ihalesi yapıldı, ancak iptal oldu. 

VİYADÜK YERİNE TÜNEL

Şimdi Güney Marmara Otoyolu’nun güzergahını hatırlıyorum. Fikri Bey o zaman Milli Savunma Bakanımızdı. Karayolları ile baya geniş çaplı toplantı yaptık. Hüseyin Ayaz ilçe belediye başkanımızdı. Başiskele hattında itirazlar vardı çok. Projede viyadükler yerine tüneller kullanılması daha mantıklı olduğu görüldü. Şimdi tünel kabiliyeti gelişti karayollarının. Kocaeli halkı çok fazla kara yolu görmeyecek artık. Tünelin olmayacağı yerlerde viyadükler. Yapılacak. Çünkü engebeli bir hat. Bu proje bizim için çok elzem şu anda. 

PROJE İHALESİ YAPILACAK

Kocaeli için şu an çok önemli önümüzdeki yıllarda projelerden biri Güney Marmara Otoyolu. Yalova’dan bunu konuştuk. Şimdi yeniden bir proje ihalesine çıkılacak. Biz bu otoyolun ne kadar önemli olduğunu bakanımıza da anlattık. İnşallah süreç kısa bir zaman içinde başlayacak” ifadelerini kullandı.

error: