Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bedelli askerlik tutarı belli oldu

Milli Savunma Bakanlığı, 2024 yılının ikinci yarısı için bedelli askerlik tutarını 217 bin 871 TL olarak belirledi. Ayrıca bedelli askerlik başvurularının 8 Temmuz itibarıyla başladığı da açıklandı.

Milli Savunma Bakanlığı, 2024

Vatani görevini bedeli ile yerine getirmek için bekleyen milyonlarca gencin beklediği duyuru yapıldı. Buna göre 2024 yılının ikinci yarısı için belirlenen bedelli askerlik tutarı duyuruldu. Milli Savunma Bakanlığı (MSB), 2024 yılının ikinci yarısı için bedelli askerlik tutarını 217 bin 871 TL olarak belirledi.

YENİ FİYAT NETLEŞTİ: 217 BİN 871 TL’YE YÜKSELDİ

Yine bakanlık tarafından yapılan duyuruda, 8 Temmuz itibarıyla bedelli askerlik başvurularının başladığı bildirildi. Bakanlıktan Yapılan Açıklama Şu Şekilde: “Hazine ve Maliye Bakanlığınca “Mali ve Sosyal Haklar” genelgesi yayımlanmış ve buna göre bedelli askerlik tutarı 2024 yılının ikinci altı ayı için 217.871,04 (iki yüz on yedi bin sekiz yüz yetmiş bir lira dört kuruş) olmuştur. 08 Temmuz 2024 tarihinden itibaren bedelli askerlik müracaat işlemleri başlamıştır. Sonuç olarak Türk Silahlı Kuvvetlerimiz; ülkemizin savunma ve güvenliği için kendisine tevdi edilen tüm görevleri bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da büyük bir azim ve karalılıkla yerine getirmeye devam edecektir.”