Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Bakan korkunç tabloyu açıkladı: 6 ayda 166 kadın şiddet sonucu yaşamını yitirdi

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, 2023 yılında 308 kadının, 2024 yılının ilk 6 ayında ise 166 kadın şiddet sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı.

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya,

TBMM Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu (KEFEK), AK Parti Sakarya Milletvekili Çiğdem Erdoğan’ın başkanlığında toplandı. Komisyonun bugünkü toplantısına İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ile bakan yardımcıları ve bürokratlar da katıldı.

Yerlikaya, daha sonra sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu bilgileri verdi:

308 KADIN HAYATINI KAYBETTİ

İçişleri ailesi olarak 600 bin personele sahibiz. 2024 yılında kadın personel sayımız toplam personel sayımızın yüzde 10’ununa ulaştı. Önümüzdeki yıllarda bu oran inşallah daha da artacak. Üzerinde büyük bir hassasiyetle durduğumuz konuların başında kadına şiddet geliyor. 2023 yılında 308 kadın uğradığı şiddet nedeniyle maalesef hayatını kaybetti.

KABUL ETMİYORUZ

2024 yılının ilk 6 ayında ise 166 kadın maalesef yaşamını yitirdi. Şiddetin her türlüsünü olduğu gibi kadına yönelik şiddeti de asla ve asla kabul etmiyoruz. Bu konunun çözümüne yönelik de her türlü çalışmayı, girişimi en güçlü şekilde destekliyoruz. Elektronik kelepçe projesiyle yüksek riskli pek çok olası şiddet vakasını önlemeyi başardık. 1 Temmuz 2024 itibarıyla aktifte 689 vaka Elektronik İzleme Merkezince aktif olarak izlenmektedir.

KADES ÖNEMLİ YERE SAHİP

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kartepe 1. Noterliğine giderek aracının
Sıradaki Haber Kartepe Noterinde bir vatandaşın parası alındı işlemleri eksik yapıldı