Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Asgari ücrete zam için ışık açma kapama eylemi! Sarı; “Ya zam gelecek ya bu iktidar gidecek”

CHP Kocaeli İl Başkanlığı, Genel Başkan Özgür Özel’in çağrısıyla asgari ücrete ara zam yapılması için 81 ildeki ışık açma kapama eylemini gerçekleştirdi.

CHP Kocaeli İl Başkanlığı,

CHP Kocaeli İl Başkanlığı asgari ücrete ara zam çağrısı için ışık açma kapama çağrısında bulunan Genel Başkan Özgür Özel’in açıklaması sonrası 21.00’da İzmit Sabri Yalım Parkı’nda bir araya geldi. Programa İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, İl Başkanı Bülent Sarı, İzmit İlçe Başkanı Gökhan Ercan ve partililer katıldı.

“SES OLMAK İÇİN

Ara zam yapılana kadar mücadelelerini sürdüreceklerini söyleyen İl Başkanı Bülent Sarı; “Bugün Genel Başkanımız Özgür Özel’in halkımıza çağrısıyla iktidarın sırtını döndüğü emekliler ve asgari ücretlilere ses olmak için buradayız. Saat 21:00’da halkımızın her kesiminin yoğun katılımıyla ışıkları kapatıp açtık.

AMPULÜ İLK SEÇİMDE GÖMECEĞİZ

İktidar bu mesajı artık almalıdır. Şimdi bugün kapatıp açtığımız ışıkları görüp, duyup ya halkın derdine derman olacaklar ya da sandıklar kurulacak. 22 yıldır milletimizi karanlıkta bırakan ampülü ilk seçimde tarihin tozlu sayfalarına gömeceğiz.

YA SEÇİM YA GEÇİM

Ulaşıma zam, ekmeğe zam, suya, elektriğe zam geliyorsa emekliye asgari ücretliye de zam gelecek. Ya zam gelecek ya bu iktidar gidecek. Genel başkanımız Emek Mitingi’nde Ya geçim ya seçim demişti. Şimdi buradan biz yeniden çağrımızı yapıyoruz. Emekliye, asgari ücretliye zammı hep birlikte alacağız. Cumhuriyet Halk partisi olarak işçinin ve emeklinin yanında bu mücadeleyi vereceğiz. İlk seçimde de halktan kopmuş bu saray iktidarından milletimizi kurtaracağız.” şeklinde konuştu.