Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YRP hangi parti ile ortak olacak? İşte detaylar…

Türkiye 31 Mart Yerel seçimleri heyecanı ile gündemi meşgul etmeye devam ediyor. Seçim sonrası değerlendirmeler sürüyor. En yüksek oy alanlardan üçüncü sırada olan ise YRP oldu. Peki Yeniden Refah hangi parti ile birleşecek? İşte detaylar…

Türkiye 31 Mart Yerel

31 Mart seçimlerinin ardından Cumhuriyet Halk Partisi’nin bazı illerdeki oyları değişti. CHP, AKP’nin kalesi olarak görülen illerde oy oranını artırarak belediyeleri aldı. İstanbul’da Belediye Başkanı yeniden Ekrem İmamoğlu seçildi. Doğu’daki iller Şırnak ve Van’da oy sonuçlarına ilişkin tartışmalar devam ederken Prof. Dr. Ersan Şen canlı yayında seçimin artı ve eksilerini tek tek analiz ederek yorumladı.

ERBAKAN KATILMADI

Büyük Filistin Mitingi’ne, önceden duyurulmuş olmasına rağmen YRP Genel Başkanı Fatih Erbakan katılmadı. Şen’in Yeniden Refah Partisi’ne ilişkin bir iddiası ise büyük dikkat çekti.

“BU KADAR NET KONUŞUYORUM…”

Yeniden Refah Partisi’nin aldığı oyun kendisi için sürpriz olmadığını belirten Şen “Bundan sonra Yeniden Refah Partisi’ni bir Allah’ın kulu tutamaz bu kadar net konuşuyorum. Daha önce katıldığım yayınlarda da anlattım. Yeniden Refah Partisi, seküler kesimin kadın seçmeniyle de barışırsa çok büyük oy alır, çünkü yurttaşlığı savunuyor” dedi.

“DURDURULAMAZ BİR GÜÇ”

Fatih Erbakan’ın önemli bir figür haline geldiğini belirten Şen “Durdurulamaz bir güç. Mutlaka Saadet Partisi ile barışmalılar. Baba yadigarı bir parti, Saadet Partisi’nin oyunu da eklerlerse büyük bir sıçrama yaşarlar. Yeniden Refah, bu ülkede denk bütçeyi savunan bir parti” diyerek dikkatleri üzerine çekti.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Partilerin bölünme sebebi neyse,o sebep ortadan kalkmadan birleşme olmaz,zaten anlamı da olmaz. Bu,tüm partiler için geçerli bir kuraldır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Büyük Birlik Partisi Genel Başkanı
Sıradaki Haber Mustafa Destici erken seçim için tarih verdi!