Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

YouTube’ta mırıldanarak şarkı aranabilecek

YouTube, Android’da mırıldanarak şarkı arama özelliği sunuyor. Bu yeni özellik, kullanıcıların bilinmeyen şarkıları kolayca bulmasını sağlamak için geliştirildi ve Shazam’a rakip olabilecek bir potansiyele sahip. İşte ayrıntılar…

YouTube, Android'da mırıldanarak şarkı

YouTube’dan Mırıldanarak Şarkı Bulma Özelliği

YouTube, Android cihazlarda mırıldanma yoluyla şarkının arama yapılabileceği yeni bir özelliği duyurdu. Bu özelliğin Apple’ın müzik tanıma uygulaması Shazam’a rakip olması bekleniyor.

Özelliğin İşleyişi

YouTube’un destek sayfasında belirtildiği üzere, video paylaşım platformu, uygulamanın Android sürümünde, kullanıcıların YouTube’daki bir şarkıyı mırıldanarak, söyleyerek veya kaydederek bulmalarına olanak tanıyan bir arama özelliğini test ediyor. Teste erişimi olan kullanıcılar YouTube sesli aramadan yeni şarkı arama özelliğine geçebilecek ve bir şarkıyı üç saniye veya daha uzun süre mırıldanarak söyleyip kaydedebilecek.

Nasıl Çalışıyor?

Ardından platform melodiyi tanımlayacak ve aranan şarkıyı içeren ilgili YouTube videolarına yönlendirecek.

Erişim ve Kullanılabilirlik

Şarkılara göre arama özelliği şimdilik Android kullanıcılarının yalnızca küçük bir kısmı tarafından kullanılabiliyor. Bu özelliğin daha yaygın bir şekilde kullanıma sunulmasıyla birçok kullanıcı için yararlı olması bekleniyor.