Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yılmaz Tunç’tan Ogün Samast ve yüzde 50+1 açıklaması!

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, gazeteci Hrant Dink’in katili Ogün Samast’ın tahliyesiyle Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yüzde 50+1 şartına ilişkin konuştu. Tunç, ayrıca İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in polis müdürlerinin oteli olduğu iddiasına ilişkin de konuştu.

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç,

Tunç, “Son iddianame süreciyle ilgili kamuoyunun bilmediği bazı hususlar var. Bu konular yargısal süreçlerle ilgili. Dosyaların evveliyatını bilmeden hüküm vermek doğru değil. Değerlendirmesini yapacak olan yargı makamlarıdır” ifadelerini kullandı.

“YARGI MAKAMLARIYLA PAYLAŞMASINDA YARAR VAR”

Bakan Tunç, Akşener’in polis müdürlerinin oteli olduğu iddiasına yönelik ise; “Yargı makamlarına bildirilmesi, Cumhuriyet Başsavcılığı’na bildirilmesi lazım, bu anlamda eğer böyle bir iddia varsa üzerine üzerine gidilmesi gerekir. İddia noktasında somut eğer bilgiler varsa bu bilgileri Sayın Akşener‘in yargı makamlarımızda Cumhuriyet Başsavcılıklarımız ile paylaşmasında çok büyük yarar olduğunu ifade etmek istiyorum”

“CUMHURİYET’İ GÜÇLENDİREN SİSTEM”

En uzun yasama yılının görüldüğünü ve yürütmede de 5 yıllık süreyi tamamlayarak yine en uzun yürütmenin görüldüğünü dile getiren Bakan Tunç, “Cumhurbaşkanı Hükümet Sistemi; halkın doğrudan doğruya yürütmeyi belirlediği, Cumhuriyet’i güçlendiren Cumhuriyet rejimine ve demokrasiye en uygun millet iradesinin yürütmeye yansıdığı yegane bir sistem” dedi.

TUNÇ: MECLİSİN TAKDİRİNDE

Bakan Tunç gazetecilerin “Yüzde 50+1 şartı değişecek mi?” sorusuna da yanıt verirken reform ihtiyacı varsa bundan kaçınılmayacağını sözlerine ekledi.  “Sürekli bir gelişim, değişim reformlarla 21 yıldan bu yana milletimizin huzurunda olduk” diyen Bakan Tunç, “Cumhurbaşkanımızın özellikle eleştiriler karşısında ifade ettiği 50+1 meselesi tabii ki Meclisimizin takdirindedir. Bu yeni anayasa hedefi doğrultusunda bunların hepsi konuşulup tartışılabilir. Meclis’te bunlar mutabakat çerçevesinde olabilecek hususlar. Yeni anayasa yazılırken değiştirilemez olanlardan sonrakiler oturulup tartışılabilir” dedi.

 

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir
Sıradaki Haber Büyükakın’dan CHP’ye iade-i ziyaret