Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yatırımcılar dikkat! Yeni düzenleme Meclis’e geliyor

Kripto para yatırımcılarını çok yakından ilgilendiren düzenleme bugün Türkiye Büyük Millet Meclis’ine geliyor. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler kanunun ayrıntılarına ilişkin saat 15.30’da açıklama yapacak.

Kripto para yatırımcılarını çok

Kripto varlıkların tanımlanmasına ilişkin kanun teklifi bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde görüşülecek. AK Parti Grup Başkanı Abdullah Güler kanunun ayrıntılarına ilişkin saat 15.30’da açıklama yapacak.

“GAYRİ MADDİ VARLIKLAR”

NTV’de yer alan habere göre, Kripto varlıklar, ilk kez “gayri maddi varlıklar” olarak tanımlanacak. Yapılan işlemlerin şeffaf ve güvenilir şekilde gerçekleştirilmesi sağlanacak. İhraçlara ilişkin esasların belirlenmesi konusunda yetki de Sermaye Piyasası Kurulu’nda (SPK) olacak. Kripto paralarla ilgili yapılan tüm transferler kayıt altında alınmış olacak. Kripto varlıkların fiyatlarında ani ve sert değişiklikler gerçekleşebildiğinden riski artıracak kredili işlem, açığa satış ve kaldıraçlı işlemlere konu edilmemesi gerektiği değerlendiriliyor.

İZİNSİZ FAALİYETLERE CEZA 

Yasa taslağında “izinsiz kripto varlık hizmet sağlayıcılığı” suçu da tanımlanıyor. SPK’dan izin almadan faaliyet gösterenlere ceza verilmesi öngörülüyor.