Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Yahya Kaptan’da karanlık çökünce göz gözü görmüyor!

İzmit’in en gözde semtlerinden birisi olan Yahya Kaptan Mahallesi’nde oturan vatandaşlar ışıklandırmanın yetersiz olmasından şikayetçi.

İzmit’in en gözde semtlerinden

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bulunan Yahya Kaptan Mahallesi’nden şikayet var. Yahya Kaptan Mahallesi’nde oturan vatandaşlar, semt genelinde ışıklandırmanın yetersiz olduğunu belirterek, aydınlatma direkleri ve led ampullerin yapılmasını istiyor.

“GROSS ÇEVRESİ VE YÜRÜYÜŞ YOLU ÇOK KARANLIK”

Yahya Kaptan’ın tam merkezinde yer alan Gross ve akşam saatlerinde Yahya Kaptanlıların yürüyüş yaptığı bölgelerin karanlık ve tekinsiz olduğunu belirten vatandaşlar, yetkililerden çözüm istiyor. Facebook’ta Yahya Kaptanlıların bir araya gelerek oluşturduğu “YAHYAKAPTANLILAR” grubunda şikayetlerini dile getiren vatandaşlar, “Akşamları semt genelinde ışık yetersiz kalıyor. Saat 20.00’den sonra sokağa çıkmaya korkuyoruz. Yahyakaptanda nerede ışık yanıyor ki? Hiçbir aydınlatma yeterli değil. Köye döndük.” Diyor.

“TAHİR BEY’E İLETTİM”

Yahya Kaptan Mahallesi muhtarı Ahmet Mirzaoğlu da Yahya Kaptanlılardan gelen şikayetlere cevap verdi. Muhtar Mirzaoğlu, yaşanan durumu hem SEDAŞ’a hem de Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’a ilettiğini söyleyerek, şu ifadeleri kullandı:

“Aydınlatma konusunu bizzat Tahir beye ilettim ve Sedaş yetkilisine.Yeni değil her toplantıda dile getiriyoruz.Gökkuşağı avm ye gelince orası özel bir mülk bi zahmet orada hizmet verenler gereğini yapacaklar.”