Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vekillerin ana konusu örgüt kavgası!

CHP İzmit İlçe kongresinde konuşma gerçekleştiren milletvekillerinin ana konuşma teması örgüt içindeki kavgalar oldu

CHP İzmit İlçe kongresinde

Yerel seçim öncesi kongre kararı alan Cumhuriyet Halk Partisinde kongre süreci İzmit İlçe Örgütü kongresi ile devam etti. Partinin İzmit İlçe Kongresi bugün Süleyman Demirel Kültür Merkezinde yapıldı. Partililerin yoğun ilgi gösterdiği kongrede mevcut İlçe Başkanı Gökhan Darcan yeniden aday olmazken Cengiz Çakar ve Gökhan Ercan başkanlık için listelerini divana sundu. 397 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongre sonunda 16 kişilik yönetim kurulu üyesi seçilecek. Kongreye CHP Grup Başkan Vekili Ali Mahir Başarır, Kocaeli Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı, Nail Çiller ve Muhip Kanko, İl Başkanı Bülent Sarı, İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Eski TBMM Başkan Vekili Haydar Akar, eski Milletvekili Hikmet Erenkaya, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Caner Arduç ve delegeler katıldı. 

“FATMA HANIM CHP’NİN GELECEĞİDİR”

Kongrede Kocaeli Milletvekilleri sırayla kürsüye çıkıp konuşma gerçekleştirdi. Konuşmaların ana teması ise örgüt içerisindeki kavgalar oldu. İlk konuşmayı gerçekleştiren Milletvekili Nail Çiller, “Bu kentte başarılı olmamız lazım. Bu kentte Fatma Hanım’ın da arkasında duracağız. İl başkanının da arkasında duracağız. Herkesin arkasında duracağız. Bundan sonra seçilecek arkadaşlara da başarılar diliyorum. Biz milletvekilleri zaten bir aradayız. Birlikteyiz arkadaşlar. Biz birlikte güçlüyüz. Fatma Hanım bu kentin geleceğidir. Fatma Hanım Cumhuriyet Halk Partisi’nin geleceğidir sahip çıkacağız. Bunların sayısını arttıracağız. Kimse kusura bakmasın. Kavgamız da burada olacak, çözümü de burada. Eğer bir il başkanı seçim dönemi hastaneden kalkıp seçim alanına geliyorsa yöneticisini bırakıp bizimle oluyorsa biz de onun yanındayız arkadaşlar. Bugün birlikte olma günüdür. Kesinlikle. Başarı hepimizin olur. Evet değişim olmalıdır. Ama değişim dönemleri biraz sancısızdır. Yerel seçimler başarılı olmamız lazım. Biz de hazırız bizim bugünden sonraki, buradan çıktıktan sonra herkes birbirine sarılacak.” dedi

“UMUTSUZLIĞA GEREK YOK”

Daha sonra söz alan Milletvekili Muhip Kanko, “CHP’nin İzmit seçimlerinde olduğu gibi hiçbir seçimde hiç kimseyi ayırt etmeden takip etmeye çalışıyorum. Heyecanımızın hiç bitmemesini arzuluyorum. 2018’de seçime girdik seçilemedik. Konuşurken herkes 6 ay sonra seçim var diyerek sokaklarda ama ondan sonra seçimi alabildik. Yani CHP kuruluşun ve dirilişin partisidir. Hiçbir zaman umutsuzluğa gerek yok. Hala bu partide çok büyük umut var. Türkiye’nin lokomatif partisi. Her gittiğimiz yerde karşımıza değişim talebi geliyor. Hiçbir yerde şu kürsüden herkesi her türlü eleştiriyi yapamazsınız. “

“PARTİMİZ KAVGALI GÖRÜNÜYOR”

Sizi burada konuşturmazlar. Ama biz burada istediğimiz kişiyi dövüyoruz. CHP’nin bu dinamiklerine herkesin saygı duyması lazım. Bir yarışa giriyoruz kazanan kim olursa olsun. Gerek İzmit’te gerek Türkiye’de kazanan kim olursa olsun. Umutlarımızı hiçbir zaman kaybetmeyelim. Zihni abi çok güzel konuştu. Çok güzel bir şeyden bahsetti. Evet partimiz şuanda kavgalı görünüyor. Herkesin bunda etkisi var. Bunun için önce iletişim kanallarının açılması lazım. Bu bize yakışmıyor. Bu yıl ki kongrelerimiz kazalı geçmedi. Bizim aklı selim olarak Türkiye’yi muasır medeniyetlere çıkartmamız lazım. Kim seçilirse seçilsin o bu kentin başkanı olacak. Ve çatlak hiçbir ses olmayacak” dedi. 

“ELEŞTİRME YERİ BURASI DEĞİL”

Daha sonra söz alan Milletvekili Harun Özgür Yıldızlı: “Ben büyüklerimin nasihatlarını her zaman dinlerim. Bunlar çok önemlidir. Hiçbir zaman da dört dörtlük olduğumu söylemedim. Buranın öz evladı kardeşinizim siyasete çok küçük yaşlarda kulak dolgunluğu ile başladım. Rahmetli babam son nefesini vermeden önce oğlum partiye sahip çıkın dedi. Bu nasihat benim için her şeyden önemlidir. Partiye evimiz gibi bakmamız gerekiyor. Belediye başkanının eleştirileceği yer burası değil. Danışma kurullarında birbirimizi eleştiririz. Kentin problemleri ile ilgili konuşalım. 99 depremini yaşadık İstanbul depremi yaklaşıyor 20 yıldır iktidardalar yaptıkları bir şey yok. İşleri güçleri hayal. Bizler kentin problemlerini konuşmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki yerel seçimleri mutlaka kazanacağız. İki tane başkanımız var hangisi seçilirse seçilse pazartesi emirlerinde olacağım. Belediye Başkanı da bizim örgüt başkanı da bizim bunu herkesin böyle bilesi gerek.”

“GELECEK SEÇİMDE BELEDİYE BAŞKANIMIZ OTURACAK”

CHP İl Başkanı Bülent Sarı ise, “Zihni abimin sözlerini ben il başkanı olarak çok önemsiyorum. Biz tam 100 yıllık bir çınarız. Kuruluşun ve kurtuluşun partisiyiz. Cumhuriyeti kuran bir partiyiz. Ve bunun evlatlarıyız. Bizlere bulunduğumuz konumu yüz yıllık çınar verdi. Zihni abi onun için yaptıklarımızın farkında olmalıyız. O mevkiimizin gereğini yerine getirmemiz gerekiyor. Ben senin söylediklerinin hepsini aldım. İl kongresinden sonra kalırsam bunu yerine getireceğim. Tüm kanallarda CHP eleştiriliyor. Artık o kadar ileri gitmeye başladılar ki yakında akşam spor programlarında konuşulacağız. Bizim birbirimize ihtiyacımız var. 19 yıldır bu kent yönetiliyor. Hala bu kentte Sefa Sirmen’in Hikmet Erenkaya’nın eserleri duruyor. Üstüne çivi çakılmadı. Şimdi vizyon projesi, teleferik projesi. 19 yıldır hala aynı şeyi söylüyorlar. Turizm kenti dedikleri Kartepe’de haddehaneyi kuracaklar. Kocaeli çok kötü yönetiliyor. Çok çalışmamız gerekiyor. Bu kongre Büyükşehir’i alma kongresi olacak. Gelecek kongrede bu salonda Büyükşehir belediye başkanımız oturacak” dedi.

Mehreç: