Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Vatandaş Kocaeli’de SEDAŞ’a neler neler dedi! Adeta isyan ettiler

Kocaeli’de neredeyse yılın her gün planlı bakım çalışması yürüten SEDAŞ Kocaelilileri adeta bıktırdı. Özellikle hafta sonlarına denk gelen ani ve uzun süreli elektrik kesintileri halkı zor durumda bırakıyor.

Kocaeli’de neredeyse yılın her

SEDAŞ Kocaeli’nin en çok eleştirilen kurumlarından birisi olmasına rağmen elektrik kesintilerinin saati ve planlamasında herhangi bir değişiklik yok. Şikayetvar.com isimli şikayet ihbar sitesinde Kocaeli bölgesinde en çok şikayet edilen kurumların başında da SEDAŞ geliyor. En son şikayetlerde ise Gölcük bölgesi başı çekiyor. 9 Haziran Pazar günü tam 3 farklı kişi 3 farklı şikayet yazmış.

BOZULMADIK EŞYA KALMADI

İlk şikayette Gölcük Değirmendere’de yaşadığını ifade eden vatandaş, sanki şehirde değil de dağda yaşıyoruz demekle kalmıyor, SEDAŞ’ı sorumsuzlukla da şikayet ediyor:
“Kocaeli Gölcük Değirmendere’de yaşıyorum. SEDAŞ ya da SEPAŞ her kimse, burada yıllardır altyapı sorununa el atmamış görünüyor ki her hafta mutlaka elektrikler kesiliyor. Sanki şehirde değiliz de dağda yaşıyoruz. Bu ne sorumsuzluk. Evde bozulmadık beyaz eşya kalmadı. 21. yüzyılda, sözde en gelişmiş ve sanayinin kalbi bir bölgede yaşıyoruz. Ama hâlâ çağ dışı bir şekilde elektrikler kesiliyor mu? Bu firmaya kimse bir şey demeyecek mi?”

GÖLCÜK EKİBİ DEĞİŞSİN

Bir diğerinde ise elektirk kesintilerinden bıktığını, SEDAŞ’ın 17 yıllık bir başarısızlık hikayesi olduğunu iddia eden vatandaş Gölcük ekibinin değişmesini istedi, “Kocaeli/Gölcük Değirmendere’de 17 yıldır ikamet ediyorum. Yeminle söylüyorum, elektrik kesintilerinden bıktık. Başka yerlerde olmazken, elektrik kesintileri hep bizde oluyor. 17 yıldır yapıp başaramadığınız bakım çalışması nedir Allah aşkına? SEDAŞ yönetimi lütfen Gölcük’teki ekibini değiştirin. 17 yılda gına geldi sizden. Ne olur, bırakıp gidin artık. Bıktık sizden.”

OLMADIK ZAMANLARDA KESİYORLAR

Son şikayette ise Gölcük Merkez Mahallesi’inde ikamet ettiğini söyleyen vatandaş, hemen hemen her gün elektriklerin kesildiğini ve SEDAŞ’ın sorumsuz olduğunu iddia etti, “Kocaeli Gölcük Merkez Mahallesi’nde ikamet etmekteyiz. Hemen hemen her gün elektrikler kesiliyor. Olmadık zamanlarda Sepaş tarafından kesinti yapılıyor. 2024 yılında böyle bir sorumsuzluk olmaz. Sepaş’tan şikayetçiyiz. Sorunun acil olarak giderilmesini istiyoruz. Bakım adı altında kafalarına göre elektrik kesintisi yapılıyor.