Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Türkkan CHP’ye geçeceği iddialarına yanıt verdi! 3 aydır görüşmemiş

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan CHP’ye geçecek iddialarına yanıt verdi. Türkkan yaptığı açıklamada yerel seçim sürecinde hatalı davrandıklarını ifade etti.

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili

İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan, tv100’de Gürkan Hacır’la Taksim Meydanı programına konuk oldu. İYİ Parti’nin yeni dönemi ve seçim sürecinde yapılan hatalar ile ilgili önemli bilgiler veren Türkkan, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile 3 aydır görüşmediğini ifade etti.

“GÖRÜŞMENİN MAHSURU YOK”

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İYİ Parti eski Genel Başkanı Meral Akşener’in görüşmesini değerlendiren Türkkan, “Erdoğan-Akşener görüşmesine ilişkin önceden haberim yoktu. Akşener’i de bu saçıyla ilk defa görüyorum. Daha sonra Dervişoğlu da haberi olmadığını ifade etti. Bu bence siyasi bir görüşme değil. Kişisel bir görüşmeyse partiye haber verme ihtiyacı olmaz. İnsanların dostlukları vardır, bu dostları siyasi kişiler de olabilir. 35 dakika içerisinde siyasi bir görüşme olacağını düşünmüyorum. İki insan bir araya geldiğinde illaki siyaset konuşulmuştur bundan yana kuşkum yok. Görüşmenin bence hiçbir mahsuru yok” ifadelerini kullandı.

“AKŞENER İLE ARAM AÇIK DEĞİL”

Akşener ile arasının açık olmadığını ifade eden Türkkan, “Kavga etmedim. Bir araya gelme imkanımız olmadı. Kurultat sürecinde hiç görüşmedik. Böyle ihtiyacı olsa arardı. Ben partiden ayrılmaması gerektiğini ifade ettim. Böyle bir dönemde genel başkanlığı bırakmanın doğru olmadığını söyledim. Bırakıp gitmesini hala kabul etmiyorum.

CHP’YE GEÇMEYİ DÜŞÜNÜYOR MU?

Ben milletvekili olmak için İYİ Parti’ye girmedim. Ben kırıldım, üzüldüm diyerek asla başka partiye gitmedim. Çok ciddi fikir ayrılıklarım olması lazım. Bunu da ciddi anlamda dile getiririm. Daha oluşan bir şey yok. Müsavat Bey konusunda bazı arkadaşların haksızlık yaptığını düşünüyorum. Oy kaybını toparlamak zor bir iştir. Yeni bir siyasi anlayışı gütmek çok zor. Koray Aydın’ın açıklamasını zamansız buluyorum.

“AKŞENER KEŞKE GİTMESEYDİ”

Benim tercihim Meral Akşener’di, keşke gitmeseydi. İlk kongre kararı alındığında ifade ettim. Sağ partiler liderleriyle beraber anılır. Sağ partinin gelenekleridir bu. Akşener’in bulunmadığı bir İYİ Parti zor yönetilir. Şuan döner mi dönmez mi bilmiyorum. Dönmesi doğru mu olur bilmiyorum. O süreçte bırakmasının doğru olmadığını düşünüyorum.

“HATALI OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜYORUM”

4 sene evvel hapise atmak istediği bir genel başkan ile bir Genel Başkan gülerek fotoğraf veriyor. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığı adaylığında ısrarı Türkiye Cumhuriyetine 5 yıl kaybettirdi. Kemal Bey’in inadı hepimizi yendi. Yanındaki partilerin milletvekili hesabı da etkili oldu. Kemal Bey sonraki Cumhuriyet Halk Partisinde radikal bir değişiklik oldu. Özgür Özel’in söylemlerini, istişare kabiletini önemli buluyorum. Özgür Özel CHP genel Başkanı olduktan sonra bir kez daha değerlendirilebilirdi. Orada hatalı olduğumuzu düşünüyorum. Bunu Meral Hanıma da ifade ettim. Kendi ilim için de söyledim. Birkaç ilçede kendi belediye başkanımız olurdu. Batı bölgesi milletvekiliyim. Birisinden yüzde 33 ikisinden yüzde 20 civarı oy aldık” dedi.