Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Türkiye’de darbe girişimi mi oldu? Dün gece neler yaşandı? Darbe mi yapacaklardı? Erdoğan MİT Müsteşarını neden gece yarısı yanına çağırdı?

Türkiye’de dün gece oldukça hareketli saatler yaşandı. İddialara göre hükümet, bir darbe girişimini önledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan gece yarısı MİT Müsteşarı İbrahim Kalın’ ı gece yarısı yanına çağırdı

Türkiye’de dün gece oldukça

Türkiye’de dün gece çok hareketli geçti. Birçok kaynak sosyal medyada Türkiye’de bir darbe girişiminin engellendiğine dair bilgiler paylaştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan gece yarısı MİT Müsteşarı İbrahim Kalın ile Adalet Bakanı Yılmaz Tunç’u yanına çağırdı. Bugün ise İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’dan hayli dikkat çeken bir açıklama geldi. İçişleri Bakanı Yerlikaya, ‘darbe’ demese de ‘oyun kurma’ ifadesini kullandı. İşte Bakan Yerlikaya’nın o açıklaması:

OYUN KURMAYA ÇALIŞIYORLARSA…

“Kimler, terör örgütleri ve onların uzantılarıyla, organize suç örgütleriyle bir olup, FETÖ taktikleriyle Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize, sosyal medya destekli “oyun kurmaya” çalışıyorsa; onların oyunlarını da kurdukları tuzakları da yerle bir edeceğiz.

YABANCI İSTİHBARAT SERVİSLERİ…

Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde dün olduğu gibi bugün de organize suç örgütlerine, şehir eşkıyalarına, uluslararası kartel haline gelmiş zehir tacirlerine, uluslararası örgütlenmiş göçmen kaçakçılarına, yabancı istihbarat servisleriyle irtibatlı illegal yapılara ve suç odaklarına göz açtırmadık, açtırmıyoruz ve açtırmayacağız.

FETÖVARİ

Bu mücadelemizi kimler engellemeye çalışıyorsa, kimler FETÖVARİ gizli tanık taktikleriyle kendi karanlık düzenlerinin hakim olmasını istiyorsa, onların o düzenlerini de başlarına yıkıyoruz, yıkmaya da devam edeceğiz.

ADALETE TESLİM EDECEĞİZ

Hangi kurum içinde Sayın Cumhurbaşkanımıza, hükümetimize ve siyasilerimize yönelik bir yapılanma varsa, sonuna kadar gidip, o yapıları tespit edip adalete teslim edeceğiz.

EN İNCE AYRINTISINA KADAR PAYLAŞACAĞIZ

Mülkiye Müfettişlerinin ilgili raporu kısa süre içinde tamamlanacak. Atılan her adımı, telefon kayıtlarını tek tek inceliyorlar. Hazırlanan bu raporu en ince ayrıntısına kadar kamuoyu ile de paylaşacağız. Ve gereğini yapacağız.

BÖLÜCÜ TERÖR ÖRGÜTÜ VE FETÖ

Aziz Milletimiz müsterih olsun;
Nasıl Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) ve FETÖ ile mücadelede hainlerin inlerine kadar girdiysek; bu suç odaklarını da saklandıkları her delikten bulup çıkartacağız.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ‘Ayhan Bora Kaplan’ açıklaması: Dimdik ayaktayız!