Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Türkiye; Araplar’a darphane Ruslara keyifhane Bulgar’a AVM Türk’e tımarhane oldu

Ekonomi ve sığınmacı politikaları üzerinden iktidara yüklenen Saadet Partisi İl Başkanı Zafer Mutlu, “Bu güzelim memleketi, Araplar için darphaneye, Ruslar için keyifhaneye, Bulgarlar AVM’ye, Suriyeliler için doğumhaneye ve bizim için de tımarhaneye dönüştürdüğünüzü inşallah çok geçmeden fark edersiniz” dedi

Ekonomi ve sığınmacı politikaları

SERHAT GÜNEŞ – Saadet Partisi Kocaeli İl Başkanı Zafer Mutlu, bugün partisinin İzmit İlçe Binasında haftalık olağan basın toplantısı düzenledi. Ülke ve kent gündemini değerlendiren Mutlu, ekonomi politikaları üzerinden Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yüklendi. Sığınmacı meselesine de değinen Mutlu, “Bu güzelim memleketi, Araplar için darphaneye, Ruslar için keyifhaneye, Bulgarlar AVM’ye, Suriyeliler için doğumhaneye ve bizim için de tımarhaneye dönüştürdüğünüzü inşallah çok geçmeden fark edersiniz” ifadelerini kullandı. 

“ZİKZAK POLİTİKALARI”

Başkan Mutlu açıklamasında, “Bana bir Ak Parti klasiğinden bahset” deseler, sanırım zikzak politikaları olacaktır. Faiz konusunda daha birkaç ay önce, “Bu kardeşiniz iktidarda olduğu sürece faiz yükselemez, faiz devamlı düşecektir. Göreceksiniz enflasyon da faizle beraber düşecektir” diyen dünya geri vites lideri Sayın Erdoğan’dan 750 baz puanlık artışla faizin yüzde 25’e çıkarılması konusunda da zikzak anlamına gelecek bir NAS açıklaması beklemek, hepimizin hakkı olsa gerektir. 

“HİCAP DUYMAZMISINIZ”

“Erdoğan’ın bilim dışı teorileri sebep, enflasyon sonuç” olduğu, artık görüldüğüne göre, memleketimize ve milletimize son iki yıldır ödetilen bedelin hesabını Sayın  Erdoğan nasıl verecektir? Sormak lazım bunlara; bir inat uğruna milletimize kestiğiniz bu fatura vicdanınızı rahatsız etmiyor mu sizin? Millet, faiz düşürülürken de ve şimdi yükseltilirken de bedel öderken bir avuç azınlığa kur korumalı mevduatla faizin de faizini pompalamaktan sizler hiç mi hicap duymazsınız? 

“NE ZAMAN FARKINA VARACAĞIZ”

Aslında birçok merkez bankası başkanını bu ekonomik kumar modeliyle harcayan ve dün söylediğini bugün unutan Erdoğan’ı gözleri kapalı destekleyen kardeşlerimizin de artık bir vicdan muhasebesine başlaması gerekmiyor mu? Bu sorgulamayan, eleştirmeyen, hatalarını görmezden gelen platonik aşkın bedelini bütün milletin ödediğinin ne zaman farkına varacağız? 

“ESAD İLE GÖRÜŞME EGZERSİZİ YAPIYORLAR”

Suriye’de iç savaş ortamı oluşmadan, gidişatı tersine çevirmek üzere Esad ile görüşmeye giden Saadet ekibine olmadık hakaretleri yapanlar, zalim ve katille görüşme suçlamasında bulunanlar, Esad ile asla görüşmem diyenler, geçen sürede zalimliği daha da tescillenmiş Esad ile bugün görüşme egzersizleri yapıyorlar. Birileri bizlere şunu açıklamak zorundadır. Desteklerimizle kurulan ve bugün yerinde yeller esen Özgür Suriye Ordusunun bir meşru yönetime savaş açmasıyla, PKK-PYD terör örgütlerinin Suriye desteğiyle Türkiye Cumhuriyetine savaş açması arasında Uluslararası hukuk açısından herhangi bir fark var mıdır? 

“GÖÇ ÜLKEMİZDE İSTİSMAR EDİLMİŞTİR”

Tarihte görülmemiş şekilde göç ülkemizde istismar edilmiştir. Döviz girdisi umudu ile yapılan geri kabul anlaşmalarıyla ülkemiz Avrupa’nın sığınmacı karakoluna dönüştürülmüştür. Nitelikli ve donanımlı sığınmacılar batılı ülkelere revan olurken, niteliksiz sığınmacılar işverenlerimizin kaçak çalıştırdığı ucuz köle pozisyonlarına konumlandırılmışlardır.  

“ERDOĞAN GARANTİSİNİ VEREBİLİR Mİ?”

ÖSO’nun ve diğer muhalif grupların dağılmasıyla Türkiye’ye gelen savaş makinelerinin yarın ülkemizde etnik çatışmaları provoke etmeyeceklerinin garantisini Erdoğan verebilir mi acaba? Sığınmacıların günde 460 doğurganlıkla önümüzdeki yıllarda ülkemizin demografik yapısına getirecekleri riskleri görmemek acaba hangi aklın eseridir? İngiltere ile imza altına alındığı söylenen geri kabul anlaşması, Erdoğan’ın “biz sığınmacıları Türkiye’de tuttuğumuz için Avrupa güven içinde” sözlerinin ete kemiğe bürünmüş hali midir?  Ayrıca bu ifade, ülkemizin güven içinde olmadığının da açık bir itirafı değil midir?

“SAADET PARTİSİ OLARAK UYARILARIMIZA DEVAM EDECEĞİZ”

Buradan Ak Partililere seslenmek istiyorum. Vatandaş yaptıklarınızla seçim kazanmış olabilirsiniz belki ama güttüğünüz bu sığınmacı politikasıyla toplumun huzur ve barışına büyük yaralar açtığınızı umarım çok geçmeden anlarsınız. Bu güzelim memleketi, Araplar için darphaneye, Ruslar için keyifhaneye, Bulgarlar AVM’ye, Suriyeliler için doğumhaneye ve bizim için de tımarhaneye dönüştürdüğünüzü inşallah çok geçmeden fark edersiniz. “

YEREL SEÇİM!

“Çok yönlü hazırlığımız devam ediyor. İlçe başkanlarımız gerekli temasları yapıyorlar. Bizler il başkanları ile ara ara görüşmelerde bulunuyoruz.  Genel merkezdeki alınacak tavır da önemli. Süreç bu şekli ile şimdilik devam ediyor. Birkaç ay sonra ete kemiğe bürünür diye düşünüyorum”