Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tülin Özen, Kocaeli’de sinemaseverler ile buluştu

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Felsefe ve Batı Dilleri ve Edebiyatları bölümleri ve Corpus Dergi ortaklığıyla gerçekleşen etkinliğe oyuncu Tülin Özen katıldı.

Kocaeli Üniversitesi Fen Edebiyat

PARİBU CINEVERSE’DE İZLEYİCİYLE BULUŞTU

Oyuncu Tülin Özen’in katıldığı, moderatörlüğünü Onur Güler’in yaptığı film söyleşisi 41 Burda AVM Paribu Cineverse’de gerçekleştirildi. Etkinlikte yönetmenliğini Onur Güler’in yaptığı kısa film Yara filmi ile Türkiye, Fransa, Romanya ve İspanya ortak yapımı olan, ilk gösterimi 80. Venedik Film Festivali’nde yapılan ve Salman Nacar’ın yönetmeni olduğu Tereddüt Çizgisi filmi izleyicilerin beğenisine sunuldu.

AVUKATLARLA RÖLÜNE HAZIRLANMIŞ

35 kişinin katılımıyla gerçekleşen gösterim sonrası, Tereddüt Çizgisi filminin başarılı oyuncusu Tülin Özen ile bir söyleşi gerçekleştirildi. Katılımcıların sorularını cevaplayan Özen, filmin hukuk drama temelli bir yapım olmasından dolayı çekimler öncesinde avukatlar ile görüşerek ve mahkemelere giderek rolüne çalıştığını belirtti.

“KARAKTERİM İÇİN HEYECANLIYDIM”

Hayat verdiği karekterin zor bir karakter olduğu için, çalışma gerektirdiğini ve bu nedenle karakterin kendisini heyecanlandırdığı ifade eden Özen, “Beni zorlayan şeylerden biri hava koşullarıydı ama Uşak güzel bir şehirdi, bazen en basit sahne zor geçiyordu ama karakterim için çok heyecanlıydım” dedi.

SORULARI CEVAPLADI

Yönetmen Salman Nacar için “Bir yönetmenin oyunculuk üzerine eğitim almasını ben Selman’da gördüm” diyen Özen bir oyuncunun bir yönetmen ile uzun süre çalışmasının çok güzel bir şey olduğunu dile getirdi. Özen’in söyleyişinin ardından yönetmen Salman Nacar’da izleyicilerin sorularını cevapladı.