Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Threads Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Türkiye’de de milyonlarca sosyal medya kullanıcısı Threads ile ilgili bilgi edinmeye çalışıyor. Peki, Threads nedir? Threads’e nasıl kayıt olunur?

Türkiye’de de milyonlarca sosyal

Dünya Bu Uygulamayı Konuşuyor: Threads Nedir? Nasıl Kayıt Olunur?

Teknoloji sürekli gelişmeye ve bizleri şaşırtmaya devam ediyor. Bundan yaklaşık 30 yıl önce internet sadece belirli alanlarda ve belirli imkanlar dahilinde aktif olurken şimdi ise hayatımızın en önemli yerine hatta olmazsa olmazlarımızdan birisi haline geldi. Eğitimden sağlığa, bankacılık işlemlerinden haberleşmeye kadar hemen her sektör internete güzel ve etkili bir şekilde entegre oldu. Yolculuk süresi azaldı, mesafeler kısaldı. Örneğin ABD’de meydana gelen bir olaydan saniyeler içinde haberdar olabiliyoruz. Ya da bankacılık işlemlerini evimizde klimanın altında otururken, sıcağa çıkmamıza gerek kalmadan şipşak halledebiliyoruz. İşte tüm bu imkanları internete borçluyuz. İnternet, sektörler arasına böyle entegre olmuşken rekabetin yaşanmaması da elbette düşünülemez. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan sosyal medyanın yeni gözbebeği Threads’e bir göz atalım.

THREADS NEDİR?

Biraz önce internet aleminde büyük bir rekabetin başladığından söz etmiştik. Bu rekabetin fitili Elon Musk’ın Twitter’ı satın alması ve güncellemeler yapması ile iyice ayyuka çıktı. Bugün hemen her telefonda; Instagram, Twitter ya da Facebook uygulamalarından en az 1 tanesi bulunuyor. Bu büyük uygulama devleri de müşterilerini korumak ya da müşteri potansiyelini arttırmak için sürekli güncellemeler yapmaya devam ediyor. Twitter’ın Elon Musk tarafından alınması ve diğer uygulamalara göre daha basitleştirilmiş kullanımı ile beraber sağlam server ve network sistemi ile çökmelerin yaşanmaması nedeniyle Facebook yıldan yıla gözden düştü ve Twitter şaha kalktı. Bu durumu önceden gören ve META şirketini faaliyete geçiren Mark Zuckerberg, Twitter’a rakip olacak Threads uygulamasını duyurdu. Threads, mantık ve uygulama açısından Twitter ile benzerlikler kapsayacak. Mark Zuckerberg’ün Threads uygulaması, Twitter’ı tahtından sallayacak mı? Hep beraber göreceğiz. Ancak şimdiden söylemek gerekirse Threads, 100’den fazla ülkede kullanıma girdi. Uygulamada ilk 4 saat içerisinde 5 milyondan fazla kişi hesap açtı. Meta ise yeni uygulamasının tanımını şu ifadelerle yaptı:

“Threads’de toplulukların bugün ilgilendikleri konulardan yarın trend olacak konulara kadar her şeyi tartışabileceği bir yer olacak. İlgilendiğiniz şey ne olursa olsun, en sevdiğiniz içerik oluşturucuları ve aynı şeyleri seven diğerlerini takip edip onlarla doğrudan bağlantı kurabilir veya fikirlerinizi, düşüncelerinizi ve yaratıcılığınızı dünyayla paylaşmak için kendinize ait sadık bir takipçi kitlesi oluşturabilirsiniz.” 

THREADS NASIL İNDİRİLİR?

Apple Store ve Google Play Store üzerinden arama çubuğuna “Threads” yazabilirsiniz. Çıkan ekranda İndir veya Yükle butonuna basarak, cep telefonunuza Threads’i kurabilirsiniz. Ayrıca Instagram hesabınız üzerinden de Threads kurabilirsiniz.

THREADS’E NASIL KAYIT OLUNUR?

Apple Store üzerinde yer alan görüntülerden yola çıkarak, kullanıcıların Instagram hesaplarını kullanarak platforma kayıt olabilecekleri ve mevcut kişilerini takip edebilecekleri belirtiliyor. Ayrıca Threads hesabı açmak için Instagram’a üye olma şartının olmadığı duyuruldu. Buna göre Instagram hesabı olmayan kullanıcılar yeni hesap açarak Threads’e kayıt olabilecek. Bunun için yapmanız gereken tek şey email hesabına ve telefon numarasına sahip olmak.,