Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Talus’tan İzmit değerlendirmesi! “Mevcut başkan 5 bin daha az oy aldı”

AK Parti İzmit İlçe Teşkilatı danışma meclisinde konuşan İl Başkanı Şahin Talus, İzmit Belediyesinin kaybedilmesi ile ilgili yaptığı değerlendirmede mevcut başkan Fatma Kaplan Hürriyet’in önceki seçime oranla 5 bin oy daha az oy aldığını ifade etti.

AK Parti İzmit İlçe

AK Parti Kocaeli teşkilatları yerel seçimler sonrası danışma kurulu toplantılarına yeniden başladı. İlk danışma toplantısı İzmit’te başladı. AK Parti İzmit İlçe Başkanlığı 68’inci Genişletilmiş Danışma Meclisi toplantısı Kadıköy Düğün Salonunda yapıldı. İzmit İlçe Başkanı Halil Güngör Dokuzlar’ın ev sahipliğinde yapılan danışma toplantısına AK Parti MKYK Üyesi İlyas Şeker, Milletvekilleri Sami Çakır, Veysel Tipoğlu, Sadettin Hülagü, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, İl Başkanı Şahin Talus, İl Koordinatörü Ekrem Görçeker, Geçmiş dönem KBB Başkanı Cumhurbaşkanlığı Etik Kurulu Üyesi İbrahim Karaosmanoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Çağatay Çağlayan, İlçe Belediye Başkanları, MKYK Yedek Üyeleri Davut Coşkun Şiviloğlu ve Serpil Yılmaz, İl Eski Başkanları Mahmut Civelek, Şemsettin Ceyhan, Mehmet Ellibeş, AK Parti İzmit Belediye Başkan Adayı Muharrem Tutuş, İzmit Belediyesi AK Parti Grup Başkan Vekili Aykut Bozkurt, AK Parti İzmit İlçe Gençlik Kolları Başkanı Köksal Gümüş, Kadın Kolları Başkanı Pınar Atabay, eski İzmit İlçe Başkanları Ali Güney ve Hasan Ayaz, KBB Başkan Danışmanı İsmail Yıldırım, İlçe yöneticileri ve partililer katıldı.

“3 BELEDİYEDE MİLLET MUHALEFET GÖREVİ VERDİ”

Toplantıda son konuşma İl Başkanı Şahin Talus gerçekleştirdi. Talus konuşmasında İzmit’in kaybının değerlendirmesini yaptı. Talus konuşmasında, “31 Mart seçimlerinde tüm Türkiye’de bir bayram havasında geçti. Belediye Başkanlarımız, meclis üyelerimiz seçildi. Bizim bir hedefimiz vardı. Hedefimiz birinci olmaktır. 12-1 yapacağız dedik. Büyükşehirle beraber 9 belediyede birinci olduk. Milletimiz 3 belediye de muhalefet görevi verdi. İzmit seçimlerinde görev yapan kardeşlerime teşekkür ediyorum. İzmit ölçeğinde baktığımız 5 yılı polemik ile götüren bir başkan vardı. Milletimizin iradesi bu yönde. Sandık bazında değerlendirme yapıyoruz. Sandığa gitmeyen kişilerin neden gitmediğini irdelememiz lazım.

“5 BİN DÜŞÜK OY ALDI”

Seçimden sonra daraltılmış danışma meclisi toplantısı yaptık. Sizler bizlere soru soracaksınız. Bizler de istişare yapacağız. Özellikle baktığımızda 277 bin seçmen vardı. 20 bin seçmen artmıştı. 60 bin 695 seçmen İzmit’te sandığa gitmedi. Seçilen Belediye Başkanı 5 bin düşük oy aldı. Her yönü ile irdelememiz lazım. Doğru sorular sormaya gayret edeceğiz. Bizimle beraber CHP Belediye Başkanları da vaatlerde bulundu. Bizim seçim beyannamelerimizin hepsinin yapılmasını takip ediyoruz. Özellikle de onların vaatlerini de takip edeceğiz. Kongre süreci takvimi başladı. Ben herkesin hukukunu korumalıyım. Partimize yeni yüzler davet edeceğiz. Partimizin kapıları her zaman açıktır. Önceki dönemlerdeki gibi birlik beraberlik için ilerleyeceğimize inanıyorum” ifadelerini kullandı.

CHP danışmasına tepki gösterdi! “AK Parti yol arkadaşlarının gözünü oymuyor”

“DEM Parti ve CHP’li belediyeler birliği”

Özeleştiri ile başladı! Hürriyet’e yüklendi