Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Tahtalı Göletini Bakan Bak açtı!

Derince Tahtalı Göleti Doğa Park ve Beşdivan Tesisleri’nin açılışına katılan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak Kocaeli’nin tam bir spor şehri olduğunu ifade ederek, “AK Parti döneminde gençlik tesislerine korkunç yatırımlar yapıldı” dedi

Derince Tahtalı Göleti Doğa

Derince’nin köylerini cazibe merkezi haline getirmeyi hedefleyen Tahtalı Göleti Doğa Park ve Beşdivan Tesisleri’nin açılışı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ın katılımıyla bugün gerçekleşti. Akşam saatlerinde Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün ev sahipliğinde gerçekleştirilen açılışa, Kocaeli Milletvekili Radiye Sezer Katırcıoğlu, Veysel Tipioğlu, Saadettin Hülagü ve Mehmet Akif Yılmaz, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli Vali Yardımcısı Abdul Rauf Ulusoy, AK Parti İl Başkanı Şahin Talus, AK Parti Derince İlçe Başkanı Koray Merdan katıldı. 

“SİGORTAYI ÇALIŞMAYI AYAKLARINA GETİRDİK”
Etkinliğin açılış konuşmasını Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün gerçekleştirdi. Aygün konuşmasında, “Sayın bakanım Derincemizin 17 mahallesi var. Bunların 7 tanesi köy olarak geçiyor. Biz 17 mahallemizi hiç ayırmadan 41 projemizi tamamladı. Üzerinde 29 ek proje yaptık. Bu ek projelerden birisi burası. 13 yeni projemiz var bunun için kapınızı aşındıracağız. Bu proje için kapınız çaldık destekleriniz ile bu güne geldi. Buranın bir kısmını ayağa kaldırdık. Lokantası, çay bahçesi olan çok güzel bir tesisi haline getirdik. Karşısında taş evler ve karavan evler var. Bu tesisler bu bölgede istihdama neden oluyor. Bu gençler daha önce çalışmak için merkeze iniyorlar. Sigortalı çalışmayı ayaklarına getirdim. Bölgede Taşköprü markası ile süt satmaya başladık. Amacımız vatandaşın sütünü alacak daimi kurumun olması. Yatırımlar için bakanlıkların kapısını aşındırdık. Ülke kalkınmasına tarım önemli yere sahip” dedi. 

“SPOR ŞEHRİ KOCAELİ”

Daha sonra kürsüye Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın çıktı.  Büyükakın konuşmasında, “Bakanlığımız uzun yıllarıdır projelerimize hizmet veriyor. Sizinle birlikte aynı destek devam ediyor. Cumhurbaşkanımızın liderliği ile birlikte Hükümetimiz çeşitli hizmetler kazandırdı şehrimize. Geçen yıl 9 tane uluslararası organizasyon gerçekleştirildi. 100’ün üzerinde yerel organizasyon gerçekleştirildi. Sporun başkenti denilmeye başlandı. Sporun en çok konuşulduğu kentlerin başında Kocaeli geliyor. Sporcu sayısında da ciddi bir ivme kazandı. Bu tesis şehrimizin spor yaşamına katkı sağlayacak” dedi. 

“BAKANLIĞIMIZ DESTEĞİNİ ESİRGEMİYOR”

Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz ise, “Gerçekten şehirleri ihya ediyoruz ama gençliğimiz ihmal ederse bu şehirler gelecekte yaşanılamaz hala gelir. Bakanlığımız Kocaeli’mize de gençlik ve spor anlamında yapmış olduğu tüm çalışmalarda desteğini esirgemiyor. Gençliğin en önemli rehberi, gençlerimizin gönlünde taht kurmuş Cumhurbaşkanımıza da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bu güzel mekan gençlerimize, kadınlarımıza, çocuklarımıza hizmet edecek. Zeki Aygün ağabeyimizin gençliğe verdiği önemi biliyoruz.” dedi. 

“SPORDA BİR DEVRİM YAŞANIYOR”

Son olarak kürsüye Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak çıktı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın selamını ileterek konuşmasına başlayan Bakan Bak,” bizim üstadımız Recep Tayyip Erdoğan. Gençlik anlamında büyük devrimler yaptı. Tesisleşme anlamında büyük yatırımlar yapıldı. Büyük stadyumlar, spor salonları, atletizim tesisler yapıldı. Türk sporu tesis alt yapısı olarak çok önde. Sporda bir devrim yaşanıyor. Bunlar gençlerimizin ülkemizi iyi temsil etmesi için. Gençlik kamplarımız var. Her yıl binlerce gencimizi misafir ediyoruz. AK Parti döneminde gençlik tesislerine korkunç yatırımlar yapıldı. Zeki Ağabey ile hukukum çok eskidir. Birlikte mecliste görev yaptık. Hem benim döneminde hem de benden önceki dönemde çalışmaları oldu. 

“TAM BİR SPOR ŞEHRİ”

Derince’deki yatırımlar ile ilgili önceli bakanımız ile görüştü. Bakanımız destek oldu biz de olmaya devam ediyoruz. AK Partinin en önemli özelliği süreçleri tamamlaması. Tahtalı Göleti güzel bir yatırım olmuş . Bizim hizmetlerimiz çok. Çalışıyoruz. Bugün Kocaeli’de önceli belediye başkanımız İbrahim Bey’in büyük yatırımları oldu. Bu tesisleri ne için yapıyoruz. Bağımlılıkla mücadele için yapıyoruz. Bu tesisiler gençliğimiz olumsuzluklardan uzak tutuyor. Zeki ağabey başka taleplerde de bulunacak. İnşallah Kocaeli’de güzel işler yapacağız. Hem bu açılışa hem de yatırımları konuşmak üzere geleceğiz. Bu gelişimiz sayılmaz. Türkiye yüzyılına başladık. Türkiye yüzyılı altı boş bir şey değil. Tayyip Erdoğan’ın hedefleri böyle. Biz gençlerimize güveniyoruz. Gençlerimizin neler yapabileceğini görüyoruz” dedi. 

TAHTALI GÖLETİ

Proje kapsamında ilk olarak Tahtalı Göleti çevresindeki yollar Derince Belediyesi ekipleri tarafından tesviye edilip düzeltilmişti. İlk etap çalışmaları ile bölgede ürün satış alanı, şadırvan, mescit ve tuvaletlerin tamamlanması ile mangal yerleri de hazırlanarak mesire alanı halkın kullanımına sunuldu. Yaz döneminde vatandaşların özellikle hafta sonları yoğun ilgi gösterdiği Tahtalı Mesire Alanı, muhteşem manzarası ile güzel vakit geçirmek isteyenlerin buluştukları ortak noktalar arasında yer alıyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Türkiye Kupası finalinde Trabzonspor’u 3-2
Sıradaki Haber Yeşil Siyah programında Serdar Topraktepe’den Kocaelispor hakkında çok çarpıcı açıklamalar!