Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Seçim yenilgisinden sonra AK Parti’de bileti kesilecek ilk isim belli oldu

AKP’de 31 Mart yerel seçimlerinin ardından, parti içinde yapılan kulislerde ilk olarak o ismin görevden alınacağı iddia edildi.

AKP'de 31 Mart yerel

AK Parti’de yerel seçim yenilgisinin ardından, o ismin görevden alınacağı iddiaları parti içi kulislerde gündeme geldi.

Veli Toprak’ın haberine göre, AK Parti’liler yenilginin sorumlusu olarak o ismi gösteriyor, zira Sakarya’da 5 ilçe belediyesini kaybettiğini ve sayıların 8’e düştüğünü belirtiyor.

Sakarya Milletvekili Lütfü Bayraktar ise sosyal medya hesabından, “Sakarya’mız ülke genelinde en yüksek oy oranına ulaştığımız 7. şehir oldu. Aday belirleme süreci ile ilgili Ali İhsan Yavuz’a yönelik iddialar gerçek dışıdır. Süreç istişarelerle şeffaf ve hakkaniyetli biçimde yürütülmüştür” diyerek Yavuz’u savundu.

Ancak AK Parti’lilerden Bayraktar’ın açıklamasına eleştiriler geldi. Partililerden biri, “Ali İhsan Yavuz, bu seçimde de hiç bir şey olmadı mı?” diye sordu. Bir diğer partili ise Yavuz’u “başarısızlığın resmi” olarak tanımlayarak, “2019’da İstanbul’u, 2024’te tüm illeri kaybettirdi. Onurlu bir istifa da önemlidir. Kılıçdaroğlu gibi 20 seçim kaybedip hâlâ başarılıyız mı diyeceksiniz” dedi. Başka bir partili de, “5 belediyeyi kaybettiniz hâlâ övünüyorsunuz. AK Parti Sakarya’da hüsrana uğradı” şeklinde eleştiri yaptı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

AK Parti Milletvekili ve Türkiye
Sıradaki Haber Kurum’dan Özel’e sert yanıt!