Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Sarıgül “Rahmetli Sirmen” dedi, herkes Sefa Sirmen zannetti!

Altın Pişmaniye Ödül Töreni’nin onur konukları arasında CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül de vardı. Sarıgül, “Rahmetli Sirmen” dedi. Ortamda bir anda sessizlik oluşurken, Sarıgül’ün “Rahmetli” dediği kişi Sefa Sirmen’in 67 yaşında vefa eden ağabeyi Ali Rıza Sirmen’den başkası değildi.  

Altın Pişmaniye Ödül Töreni’nin

İZMİT DEĞERLERİNE ÖDÜL

İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in ev sahipliğinde düzenlenen, İzmit’i ve markası pişmaniyeyi birbirinden güzel etkinliklerle yükselten Altın Pişmaniye Ödül Töreni’nde CHP Erzincan Milletvekili, Şişli Eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül de yer aldı. 3 gün sürecek olan dev etkinliğin ilk gününde ödül töreni düzenlendi ve İzmit’in değerleri ödüllendirildi.

KOCAELİSPOR İLE UNUTULMAZ ANLAR YAŞADI

Ödül alan isimlerden birisi olan Sarıgül’e “En iyi sosyal medya kullanan siyasetçi” ödülü veridi. Sarıgül genel olarak etkileyici bir konuşma gerçekleştirdi ve özelikle gençlere seslendi. Sarı konuşmasının bir bölümünde “Rahmetli Sirmen” dedi. Ortamda bir anda sessizlik oluşurken, Sarıgül’ün “Rahmetli” dediği kişi Sefa Sirmen’in 67 yaşında vefat eden ağabeyi Ali Rıza Sirmen’den başkası değildi. Genel olarak bahsedilen kişinin Sefa Sirmen olduğu düşünülse de Sarıgül konuşmasının son bölümünde Hikmet Erenkaya ve Sefa Sirmen’den ayrıca bahsetti.

BARIŞ’IN ÖDÜLÜ

Sarıgül, ödül barışın ödülü derken “Sayın Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu ödül benim ödülüm değil bu ödül bu alanı onurla ve gururla dolduran gençlerin ödülü. Bu ödül ağlarsa anam ağlar gerisi yalan ağlar diyen annelerin ödülü. Bu ödül barışın ödülü, özgürlüğün ödülü, demokrasinin ödülü. Bir siyasi ne konuşacağını bileceği kadar ne konuşmayacağını da bilmeli. Bir siyasi nerede ne konuşacağını iyi bilmeli.

ANMAK LAZIM

Sarıgül konuşmasını “Hürriyet başkanım vefadan, güzellikten, pişmaniyeden bahsetti. Vefalı olmak için Leyla Atakan’ı, Ömer Türkçakal’ı, Hikmet Erenkaya’yı da, Sefa Sirmen’i saygıyla, sevgiyle mutlaka anmak lazım. Düşmanınızın bile insan olduğunu unutmayın. Size ağır gelen sözü başkasına söylemeyin. O kaybetmedi, biz kazandıramadık. Yazıklar olsun bize. Genel başkanım Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamlarını, saygılarını iletiyorum.” ifadelerine yer vererek bitirdi.