Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Şahin Talus: İrfan Kurt’tan izahı isteyeceğiz

AK Parti Büyükşehir ve Kandıra meclis üyesi İrfan Kurt’un memurları hedef alarak yaptığı paylaşım, kısa sürede hem Kocaeli’de hem de ulusal medyada yankı uyandırdı. AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr. Şahin Talus, yaşanan gelişmelerin ardından açıklama yaptı. İşte detaylar…

AK Parti Büyükşehir ve

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından gerçekleştirilen düzenleme ile en düşük memur maaşı, seyyanen verilen 8 bin TL’lik zamla 22 bin TL’ye yükseltildi. Memurların ortalama maaşı ise 25 bin TL’ye ulaştı. Pandemi ile beraber etkisini her geçen gün dalga dalga yükselten ekonomik kriz ve hayat pahalılığının etkisi; genç yaşlı, işsiz çalışan demeden toplumun her kesiminin belini büktü. Yüksek enflasyonun etkisini iyice arttırdığı bugünlerde, memurların yeni dönemine ilişkin sözleşme görüşmeleri de başladı. Hem hükümet kanadı hem de Memur-Sen kanadı, masada herkesi memnun edecek bir rakam üzerine uzlaşmaya çalışıyor.

MEMURLAR TALEPLERİNİ SIRALADI

Memurların yetkili sendikası Memur-Sen’in genel başkanı Ali Yalçın, Temmuz ayının sonuna doğru taleplerini sıralamıştı. Hükümet ise memurlardan gelen talepler doğrultusunda sunduğu teklifi revize etmiş ancak memurlar yeni teklifi de beğenmemişti. Bu gelişmenin ardından 81 ilde ortak basın açıklaması düzenleyen ve taleplerini bir kez daha dile getiren Memur-Sen’in açıklaması, yediden yetmişe herkesin gündemine girmeyi başardı. Sadece ulusal ölçekte değil, yerel ölçekte de çeşitli açıklamalar ayyuka çıkmaya başladı.

MEMURLARI ELEŞTİRDİ

Memurlara yönelik yapılan açıklamalardan en dikkat çekici olanı ise Kocaeli’de yaşandı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi AK Partili Meclis üyesi İrfan Kurt, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile memurların tepkisini çekti. Memur Sen Başkanı’nı eleştirmek isterken tüm memurlara yönelik eleştirilerde bulunan Kurt, devlet dairelerini yaylaya benzeterek memurların çalışmalarını küçümsedi. 

“TARLA MI KAZIYORSUNUZ?”

“Ulan tarla mı kazıyorsunuz” diyen Kurt, alın teri söylemlerine de tepki göstererek, “Ne alın teri diye sordu.  AK Partili Meclis Üyesi İrfan Kurt paylaşımında, “İrfan Kurt Memur-Sen Başkanı; ülkenin tapusunu verelim size ne dersin? Alın terinden tasarruf olmazmış. Ulan tarla mı kazıyorsunuz? Ne alın teri? Devlet dairelerine gelince sanki yaylaya gitmiş gibi oluyoruz. Klimalar gürül gürül çalışıyor. Allah’tan korkmuyorsanız bari kuldan utanın. Bir de utanmadan disiplin affı istiyormuşsunuz. Zaten millete karşı lakayt ve bastan savma davranış ile disiplinsizlik almış başını gidiyor. Vatandaşa bir sor bakalım devlet dairelerinden aldığı hizmetten memnun mu?” ifadelerini kullandı. 

ŞAHİN TALUS AÇIKLAMA YAPTI

İrfan Kurt’un hem yerel basında hem de ulusal basında ses getiren açıklamaları sonrası AK Parti Kocaeli İl Başkanı Dr. Şahin Talus, açıklamalarda bulundu.

TAACCÜPLE TAKİP ETTİK

Kandıra Belediyesi Meclis Üyesi arkadaşımızın Kamu Çalışanlarımız hakkında yapmış olduğu talihsiz beyanatı taaccüple takip ettik. Bütün kamu çalışanlarımızın emeği, alın teri, mücadelesi kutsaldır ve emeğe saygı bizim siyasetteki en büyük şiarlarımızdandır.

GENİŞ ÇAPLI İZAH İSTEYECEĞİZ

Bir anlık refleks ve boşlukla yapılan bu açıklama asla kabul edilemez. Bu mühmelat beyanattan kendisinin de mahzun olduğu malumumuz olmakla beraber konunun geniş çaplı bir izahını muhakkak isteyeceğiz.

HAFİFE ALINMASIN

Kuruluşumuzdan bu yana olduğu gibi tüm emekçilerimizin en büyük hamisi olmaya devam edecek, kimsenin kutsal olan alın teri ile verilen emeği hafife almasına müsade etmeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine arz ederiz.”