Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Özgür Özel kimdir, nereli, kaç yaşında? CHP Özgür Özel alevi mi?

CHP Grup Başkanı Özgür Özel bombayı patlattı. Genel başkan adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yarışma kararı alan Özgür Özel milyonların radarına girdi. Peki, Özgür Özel nereli? İşte CHP’li Özgür Özel hakkında merak edilen detaylar…

Bu haberin fotoğrafı yok

Özgür Özel kimdir, nereli, kaç yaşında? CHP Özgür Özel alevi mi?

CHP Grup Başkanı Özgür Özel Türkiye’nin gündemi oldu. CHP’nin Kasım ayı başında yapılması planlanan 38. Olağan Kurultayı’nda genel başkan adaylığı için Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı yarışma kararı alan Özgür Özel araştırmaları başladı. Adaylık kararını 15 Eylül Cuma günü CHP Genel Merkezi’nde düzenleyeceği basın toplantısıyla resmen ilan edecek olan siyasetçi için Özgür Özel alevi mi, Özgür Özel nereli, Özgür Özel kimdir araştırmaları başladı. İşte detaylar..

ÖZGÜR ÖZEL KİMDİR? KAÇ YAŞINDA? NERELİ?

1974 Manisa doğumlu olan Özgür Özel İzmir Bornova Anadolu Lisesi Almanca Bölümü ve Manisa Lisesi’nde orta ve lise öğretimini tamamladı. Ege Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde lisans eğitimini bitirdi. 1999 yılında serbest eczacılığa başlayan Özgür Özel, Manisa Eczacı Odası’nda, 2001-2007 yılları arasında bir dönem Genel Sekreterlik ve iki dönem Oda Başkanlığı görevlerini yaptı. Aynı yıllarda Manisa Akademik Odalar Birliği Dönem Sözcülüğü ve Başkanlığı görevlerini yürüttü.

aile-2

29 Mart 2009 yerel seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Manisa Belediye Başkan adayı olan Özgür Özel, 33. Olağan Kurultay’da ve 15. Olağanüstü Kurultay’da Cumhuriyet Halk Partisi Manisa İli Delegesi olarak görev yaptı. 2007 yılı ve 2009 yılı Aralık aylarında yapılan seçimlerde Türk Eczacıları Birliği Merkez Heyetine seçildi.

Türk Eczacıları Birliği’nde bir dönem Saymanlık, iki dönem Genel Sekreterlik görevlerini yürüttü. 10.03.2011 tarihinde Milletvekili Adayı olmak üzere görevinden istifa etti. 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan Milletvekili Genel Seçimlerinde Cumhuriyet Halk Partisi Manisa milletvekili olarak seçildi. Anne ve babası emekli öğretmen olan Özgür Özel’in Ecz. Didem Özel ile evliliğinden İpek adında bir kızları var.

ÖZGÜR ÖZEL ALEVİ Mİ?

Aslen Manisalı olan Özgür Özel’in anneannesi Selanik, dedesi ise Üsküp’lüdür. Özgür Özel’in babaannesi ise Pirçovalı’dır.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İyi Parti’de dikkat çeken istifa.
Sıradaki Haber Öznur Karabudak Sevimli İyi Parti’den istifa etti