Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Özdağ’ın geldiği gün istifa etti!

Zafer Partisi Gebze İlçe Başkanı Funda Erboğa Özkara, Genel Başkan Ümit Özdağ’ın Kocaeli’ye geldiği gün partisinden istifa etti.

Zafer Partisi Gebze İlçe

Onur Korkmaz ve Alaattin Kürşat Derebaş’ın ardından 2023’ün aralık ayında Zafer Partisi Gebze İlçe Başkanlığına atanan, 26 Mayıs günü yapılan ilçe kongresinde seçilmiş başkan olmuştu. Özkara, kongreden 8 gün sonra Ümit Özdağ’ın Kocaeli’ye geldiği gün İlçe Başkanlığından ve parti üyeliğinden istifa etti.

İL BAŞKANI ÖVMÜŞTÜ

Genel Başkanın ziyaretinde konuşan İl Başkanı Ender Oğuz yaptığı konuşmada, “12 ilçemizde 12 ne istediğini bilen ayakları yere basan Türk Milliyetçisi İlçe Başkanımız görevde. İktidar Partisi dışında 12 ilçede teşkilatlanan tek partiyiz” ifadelerini kullanmıştı. İl Başkanın açıklamasının ardından 24 saat geçmeden 12 ilçe başkanı sayısı 11’e düştü.

“HER ŞEYİ İNCE İNCE DOKUDUK”

Funda Erboğa Özkara yaptığı açıklamada, “Göreve geldiğimden bugüne dava arkadaşlarımla birlikte Zafer Partisi’ni ileriye taşıyabilmek için çabaladık. Süreç boyunca kendimize yol haritası belirleyerek her şeyi ince ince dokuduk. Önce Gebze’ye Zafer Partisi’ni anlattık daha sonra ise evlerimize giremeyecek, işimizi ailemizi aksatacak boyutlara kadar çalıştık ve çalışmaya devam ettik.

“GEBZE TEŞKİLATININ ÜZERİNE OYNANDI”

Biz hiçbir zaman kendi partimizden kimseyi rakip görmedik, en iyimizi sahaya yansıtmaya çalıştık ve güzel işler yapan herkesle gurur duyduk. Bu hususlar doğrultusunda kamuoyunu aydınlatmamız gereken üzücü olaylarla karşılaştık. Herkes her şeyinden ödün vererek çalışırken maalesef ki kendi içimizden başka sorun yaşamadık. Siyasi bir ortamda, siyaseti yumuşatarak rakiplerimizden bile saygı görürken, maalesef ki içimizde yalnız bırakıldık. Gebze Teşkilatı’nın üzerine oynandı, etkinliklerde yanımızda bulunması gerekenler bulunmadı. Benim şahsıma küfredenler, hakaret edenlere sahip çıkılırken bize sahip çıkılmadı.

“BATI YAKASI TEK BAŞINA BIRAKILDI”

Bizler halkımıza partimizi anlatmaya çalışırken en büyük engel karşımıza yine içimizden konuldu. Kilometrelerce uzaktaki teşkilatlar iftiralar attı, Batı yakası yine tek başına bırakıldı. Ben her şeyden önce 3 çocuklu bir anne olarak, yeri geldi çocuklarımı bile görmeden uyuyacak kadar yorularak sadece ülkemin işgalinden rahatsız olduğum için, ses çıkarmak ve mücadele etmek istediğim için hiçbir çıkar gözetmeden bu parti için uğraş verdim.

“İSTİFA EDİYORUM”

Fakat görüyorum ki ne emeklerimize sahip çıkıldı ne de bize. Ve bunların gözümüzün önünde olduğunu görürken artık partide devam etmemiz söz konusu değildir. Bu süreçte tanıdığım insanlar, benim için siyaset üstüdür ve hepsinin hatırı bende saklıdır. Bu hususta görevimden ve parti üyeliğimden istifa ettiğimi kamuoyuna bildirir bundan sonraki siyasi süreçte başarılar dilerim” ifadelerini kullandı.