Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Oylar yeniden sayıldı: Başkanlık AK Parti’ye geçti

Bitlis’te AK Parti ve Yeniden Refah oyların yeniden sayılması için seçim kuruluna başvurmuştu. Oylar yeniden sayıldı. İlçe Yeniden Refah’tan AK Parti’ye geçti.

Bitlis’te AK Parti ve

Bitlis Güroymak’ta seçimlerin ardından AK Parti ve Yeniden Refah oy sayımının yeniden yapılması için seçim kuruluna başvurmuştu. İtirazlar sonrası oylar yeniden sayıldı. Güroymak Belediyesi Yeniden Refah’tan AK Parti’ye geçti.

ARADAKİ FARK AZDI

Yerel seçimlerde Güroymak Belediye Başkanlığı için yarışan Yeniden Refah Partisi Adayı Emrullah Yıldırım 4 bin 292, AK Parti adayı Eşref Mutlu 4 bin 290 ve DEM Parti adayı Mehmet Şirin Üncü ise 4 bin 206 oy almıştı. Böylece Yeniden Refah Partisi Adayu Emrullah Yıldırım belediye başkanı olmuştu.

OYLAR YENİDEN SAYILDI

Partilerin arasında bulunan oy farkının az olması sebebiyle AK Parti ve Yeniden Refah Partisi oy sayımı için başvuruda bulunmuştu. İtirazlar üzerine 14 bin 107 seçmenin oy kullandığı 62 sandığın yeniden sayılmasına karar verdi.

AK PARTİYE GEÇTİ

Yapılan yeni sayımda AK Parti adayı Mutlu oyunu 13 artarak 4 bin 313’e, Yeniden Refah Partisi’nin adayı Yıldırım’ın oyu 5 artarak 4 bin 297’ye yükseldi. Sayımın ardından Güroymak’ta belediye AK Partili adaya geçti.