Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Orhan Mordoğan TİP’in Çayırova adayı oldu!

Türkiye İşçi Partisi’nin Çayırova Belediye Başkan adayı Orhan Mordoğan oldu.

Türkiye İşçi Partisi’nin Çayırova

Yaklaşık bir ay sonra gerçekleşecek olan 31 Mart Yerel Seçimleri’ne doğru, siyasi partiler çalışmalarını hızlandırıyorlar. Türkiye İşçi Partisi (TİP), Gebze ilçesi için Genel Başkanları Erkan Baş’ı aday göstermişti. Gebze’de Erkan Baş’ı destekleme kararı alan CHP, Kocaeli’nin bazı ilçelerinde TİP’den destek beklerken bu talep karşılık bulamadı. Türkiye İşçi Partisi, İzmit ve Gölcük’ten sonra şimdi de Çayırova’da adayını açıkladı. TİP’in Çayırova Belediye Başkan adayı Orhan Mordoğan oldu.

ORHAN MORDOĞAN KİMDİR?

Orhan Mordoğan, 1970 yılında Malatya’nın Akçadağ ilçesi Dumuklu köyünde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Malatya’da tamamladıktan sonra lise öğrenimini yatılı olarak Eskişehir TCDD Meslek Lisesi’nde tamamladı. Lise öğrenimini tamamladıktan sonra zorunlu hizmeti nedeniyle ataması yapılan Erzurum TCDD tesisler şefliğinde çalıştığı sırada İstanbul Teknik Üniversitesi, Elektrik ve Haberleşme Mühendisliğini kazandı. Mezun olduktan sonra ertelediği zorunlu hizmetini TCDD 6. Bölge Tesisler Müdürlüğünde tamamladı. 1995 yılında TCDD’den ayrılarak Türkiye’nin ilk internet sağlayıcısının kurulumunda yer aldı.
Profesyonel olarak pek çok telekom ve internet teknolojileri projelerini gerçekleştirdi. 2002 yılında kendi firmasını kuran Mordoğan, haberleşme ve internet teknolojilerinin Türkiye‘de ilk kez uygulamalarında yer aldı. 15 farklı ülkenin Telekom profesyonellerinin eğitimleri, danışmanlık ve haberleşme ve internet teknolojileri ile ilgili projeleri yaptı. 2015 yılında ülkenin ve bölgenin değişen koşulları nedeniyle şirketini kapatarak tekrar profesyonel yaşama geri döndü. Şu an bir firmada ücretli olarak çalışan Mordoğan üniversite yıllarından itibaren siyasetle aktif olarak ilgilendi. 2002 yılında İstanbul’da , 2007 yılında da Diyarbakır ‘da milletvekili adayı oldu.