Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

“Ombre Concealer” tekniği nedir, nasıl uygulanır?

Son dönemin parlayan yıldızı hiç şüphesiz “ombré concealer” tekniği. Bu teknik, basit uygulaması ve şaşırtıcı sonuçları ile hızla popülerlik kazanıyor. Peki, bu trend nedir ve nasıl uygulanır?

Son dönemin parlayan yıldızı

Güzellik dünyasında her daim yenilikçi yaklaşımlar, basit ama etkili makyaj hileleri ile karşılaşmak mümkün. Fakat bu hilelerin birçoğu artık TikTok gibi sosyal medya platformlarında doğup, oradan tüm dünyaya yayılıyor.

Ombré Concealer Tekniği Nedir?

Ombré concealer tekniği, temelde dört farklı renkte ürünün iç içe geçerek, göz altından şakaklara doğru uygulanmasıyla meydana gelir. Bu hile, bir kapatıcı ve likit allığın bir araya gelmesiyle eşsiz bir görünüm sunar. Kapatıcılar, göz altı morluklarından kızarıklığa kadar birçok problemi kapatmada bir numara. Ancak ombré tekniği, bu basit ürünü bambaşka bir seviyeye taşıyor.

Neden Bu Kadar Popüler?

Ombré concealer tekniğinin TikTok’ta 11 milyonu aşkın izlenme alması bir tesadüf değil. Bu tekniğin popülerliği, sadece birkaç basit adımla dramatik sonuçlar elde edilmesinden kaynaklanıyor. Gözleri dengeli bir şekilde açan tonlarda bir görünüm yaratıyor. Ayrıca, kullandığınız renkler kadar, bu renkleri nasıl yerleştirdiğiniz de sonuçta büyük bir fark yaratıyor.

Ombré Concealer Uygulama Adımları:

  1. Aydınlatıcı Etkili Kapatıcı: Gözlerinizin iç köşesinden başlayarak orta kısma doğru aydınlatıcı bir kapatıcı uygulayın. Bu adım gözlerinizi daha aydınlık ve uyanık gösterir.
  2. Cilde Uygun Renkte Kapatıcı: Ardından, cildinize uygun renkte bir kapatıcıyı gözlerinizin ortasından dış köşesine doğru uygulayın.
  3. Likit Allık: Göz altınızın hemen altına ve üst yanak kısmına iki farklı renkte likit allığı sürün.
  4. Karıştırma: Tüm bu ürünleri, ombré efekti oluşturacak şekilde iyice karıştırın.

Ombré concealer tekniği, basitçe uygulanan ama etkileyici sonuçlar veren bir makyaj hilesi. Hem zaman tasarrufu sağlıyor hem de tek bir uygulamayla cildi kapatmak, aydınlatmak ve doğal bir allık efekti yaratmak mümkün oluyor. Bu, makyaj sanatçılarının neden belirli bölgelere allık uyguladığını, hatta genel olarak makyajın yüz üzerinde nasıl bir etkisi olduğunu gösteren harika bir örnek. TikTok’un bu yeni trendiyle, makyaj rutininize taze bir soluk getirebilir ve etkileyici sonuçlar elde edebilirsiniz.