Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Öğretmenler beyaz önlük giyecek

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, yeni eğitim öğretim yılında hayata geçecek uygulamaları duyurdu. Buna göre öğretmenler, ‘rol model olmaları bakımından’ beyaz önlük giymeye teşvik edilecek.

Milli Eğitim Bakanı Yusuf

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, okullardaki öğretmenlerin beyaz önlük taşıyacakları yeni bir uygulamanın başlatılacağını duyurdu. Bu kararla, öğretmenlerin mesleki olarak temsil edilmesi ve öğrencilere iyi bir örnek olması hedefleniyor.

81 İLE YAZI GİTTİ

2023-2024 eğitim-öğretim yılı için Milli Eğitim Bakanlığı tüm illere bir yazı yolladı. Bu yazıda, öğretmenlerin mesleki imajını korumak ve öğrencilere doğru bir rol model sunmak amacıyla beyaz önlük giymeleri konusunda bilgilendirme yapıldı. Yeni göreve başlayan öğretmenlerin barınma gibi ihtiyaçlarına da değinildi ve gerekli önlemlerin alınacağı belirtildi.

VALİLİKLER TAKİP EDECEK

Bakan Tekin, öğretmenlerin okul ortamında beyaz önlük giymeleri için valiliklere talimat verdi. Bakan, “Öğretmenlerin okullarda profesyonel ve öğretmene uygun bir şekilde giyinmesi için beyaz önlük uygulamasının valilikler tarafından takip edilmesini istiyoruz. Bu konudaki direktifimizi de genelgede belirttik” ifadelerini kullandı.