Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Netflix’in Avatar’ı orijinal animasyon dizisine sadık mı? Yoksa tam bir hüsran mı?

22 Şubat’ta Netflix’te yayımlanan Avatar: Son Hava Bükücü, 2005 yapımı sevilen animasyon dizisinin canlı aksiyon uyarlaması. Peki dizi aslına sadık mı?

22 Şubat'ta Netflix'te yayımlanan

Netflix, 22 Şubat’ta Avatar: Son Hava Bükücü’nün canlı aksiyon dizisini yayınlamaya başladı. Dizi, 2005’te Nickelodeon’da başlayan ve büyük bir hayran kitlesi edinen animasyon dizisinin yeni bir uyarlaması.

Bu, Avatar’ın ilk canlı aksiyon uyarlaması değil. 2010’da M. Night Shyamalan’ın yönettiği bir film de çekilmişti. Ancak film, Asyalı karakterlerin beyaz oyuncular tarafından oynanması ve kötü senaryosu nedeniyle eleştiri yağmuruna tutulmuştu. Film, Rotten Tomatoes’ta %5 gibi çok düşük bir puan almıştı.

NETFLIX AVATAR DİZİSİNİN KONUSU NE?

Dizi, dört elementi bükme gücüne sahip olan Avatar’ın maceralarını anlatıyor. Dizi, Ateş, Su, Hava ve Toprak olmak üzere dört ulusun yaşadığı bir dünyada geçiyor. Her ulustan, kendi elementlerini bükme yeteneğine sahip olanlar var. Ama sadece Avatar, dört elementi de büküp kontrol edebiliyor. Dizinin başrolünde, dünyayı kurtarmak için dört elementte de ustalaşması gereken Avatar Aang rolünde Gordon Cormier var.

ORİJİNAL ANİMASYON DİZİSİ NASILDI?

Avatar: Son Hava Bükücü, 2005’te Nickelodeon’da yayınlanmaya başladı. Dizi, Ateş Ulusu’nun diğer uluslara saldırıp, Hava Göçebeleri’ni yok etmesiyle başlıyor. Dünya, 100 yıldır Avatar’ı arıyor. Su Kabilesi’nden Sokka ve Katara, Aang’i buzda donmuş halde buluyorlar. Aang, Avatar olduğunu ve Ateş Ulusu’nu durdurmak için dört elementte de ustalaşması gerektiğini öğreniyor. Aang, Sokka, Katara ve uçan bizonu Appa ile, Ateş Krallığı Prensi Zuko’nun peşinde olduğu bir yolculuğa çıkıyorlar.

Dizi, Asya ve Kuzey Kutbu kültürlerine saygılı bir şekilde yansıtan fantastik bir dünyada geçiyor. Dizi, hikaye anlatımı, dünya inşası ve karakter gelişimi açısından çok başarılı bulunuyor. Dizi, 2012’de başlayan devam dizisi The Legend of Korra ile devam etti.

CANLI AKSİYON DİZİSİ NEDEN TARTIŞMALI?

Canlı aksiyon dizisi, 2018’de duyurulduğunda, orijinal yaratıcılar Michael Dante DiMartino ve Bryan Konieztko da projede yer alacaklardı. İkili, dizinin showrunner’ı ve yürütücü yapımcısı olarak görev yapacaklardı. Ancak 2020’de, ikili, Netflix ile yaratıcı farklılıklar yaşadıklarını ve diziden ayrıldıklarını açıkladılar.

Şimdilerde Netflix’te yayınlanan yeni Avatar dizisinin olumlu yorumlar aldığı görülüyor. Ama tabi ki daha iyi sonuçlar için beklemek gerekiyor.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri
Sıradaki Haber Kocaeli Büyükşehir Belediyesinin yeni genel sekreteri kim olacak? İşte kulislerde konuşulanlar