Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Milli Eğitim Müdürü Akmanşen; “35 okula ihtiyacımız var”

Geride bıraktığımız eğitim öğretim yılını değerlendiren İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen, 2023 yılının yatırımlarla geçtiğini ifade ederken yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi

Geride bıraktığımız eğitim öğretim

2022-2023 Eğitim Öğretim döneminde ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrenciler bugün karnelerini aldı.   Son ders zilinin çalmasıyla öğretmenlerinden karnelerini alan öğrenciler üç aylık yaz tatili arasına girdi. Kocaeli genelinde bin 577 eğitim kurumunda 26 bin 32 öğretmen, 428 bin 208 öğrenci eğitim öğretim dönemini geride bıraktı. 

“ÖĞRETMEN BAŞINA 16 ÖĞRENCİ DÜŞÜYOR” 

Kocaeli İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Akmanşen geride bırakılan eğitim öğretim dönemini Nokta Gazetesine değerlendirdi. Ufak tefek sıkıntılar olsa da olumlu bir eğitim öğretim dönemini geride bıraktıklarını belirten Akmanşen, “ Geride bıraktığımız dönemde derslik başına 23 öğrenci düştü. Öğretmen başına düşen öğrenci sayımız ise 16 öğrenci. Taşımalı eğitim planlaması kapsamında 12 bin öğrencimize servis hizmeti verildi. Bu süreçte özel öğrenci servislerinin sağlıklı hizmet vermesi için de gerekli tüm tedbirleri aldık. 66 okulumuzda fiziki iyileştirmeler gerçekleştirildi. 116 anasınıfı dersliği kazandırılırken 107 anaokulunun açılışı gerçekleşti. 

KÜTÜPHANE DEVRİMİ

Büyükşehir Belediyemiz ile imzaladığımız protokol neticesinde 100, müdürlüğümüzce de 77 özel eğitim sınıfı yapıldı. 10 bin sıra ve masa geri dönüşüm ile yeniden eğitim öğretime kazandırıldı. Okul kütüphanelerine oldukça önem verdik. 905 bin olan kitap sayımız 2 milyon 693 bin 169 adede çıkarıldı. Sosyal etkinlikler alanında da birçok başarıya imza atıldı. Ulusal ve uluslararası yarışmalarda toplam 44 derece elde edildi. 

 YATIRIMLAR YILI

Geride bıraktığımız eğitim öğretim yılı “yatırım” yılı oldu diyebiliriz. 439 dersliğimizin yapımı devam ediyor. 262 derslik kapasiteli 17 eğitim yapısı ihale aşamasında. Acil projeler kapsamında 800 derslik ve 35 eğitim yapısına ihtiyaç duymaktayız. 2023 yılı itibari ile 16 okulumuz deprem güçlendirmesi kapsamında alınmış ve yeni eğitim öğretim yılına kadar tamamlanması planlanıyor. Ayrıca 146 okulumuzun deprem tahkik çalışması yapılmıştır” ifadelerini kullandı.