Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

MHP Kocaeli İl Teşkilatından Saffet Sancaklı’nın istifasına ilk tepki

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın partisinden istifa etmesinin ardından Kocaeli İl Teşkilatından ilk tepki geldi. İşte detaylar…

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet

MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın dün basına yansıyan açıklaması, bugün MHP’deki siyasi hayatının sonu oldu. Sancaklı, Kocaeli Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyelerini kabul ettiği toplantıda, “MHP’ye Kocaeli’de bir belediye verilmezse yerel seçimde sahada çalışmayacağım” demişti. Bu sözler haberleştirildikten yaklaşık 36 saat sonra MHP Lideri Devlet Bahçeli’den konuyla ilgili önemli bir çıkış geldi.

BAHÇELİ’NİN ÇIKIŞI

Saffet Sancaklı’nın açıklamalarının MHP liderine sorulması üzerine Devlet Bahçeli, “Üç büyük kulüpte oynama geleneğini siyasette de mi sürdürmek istiyor? Tercih kendisinindir” ifadelerini kullandı. Bahçeli’nin açıklamasından birkaç saat sonra Sancaklı, kendisine ait olduğu ifade edilen beyanı yalanladı ve ilgili gazetelere dava açacağını söyledi.

İSTİFA ETTİ

Ancak Sancaklı’nın ‘inkar’ açıklamasının ardından MHP Teşkilatlardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, noktayı koyan açıklamayı yaptı. Yalçın, MHP Kocaeli Milletvekili Saffet Sancaklı’nın istifasını istediklerini duyurdu. Yaklaşık 2 saat önce de Sancaklı, MHP’den istifa ettiğini duyurdu.

İSMİNİ ANMADI

Tüm bunlar yaşanırken MHP Kocaeli İl Teşkilatında derin bir suskunluk vardı. Bu suskunluğu bozan isim MHP Teşkilatlardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Metin Ceylan oldu. Metin Ceylan dakikalar önce sosyal medya hesabından bir açıklama yaptı ve MHP’nin kurallarına olan bağlılıklarını dile getirdi. Ceylan açıklamasında, Saffet Sancaklı’nın ismini anmadı.

İŞTE O AÇIKLAMA

İşte Metin Ceylan’ın o açıklaması:
“Liderimiz Devlet Bahçeli’nin evlatları olarak, her daim liderimizin ve teşkilatımızın emrindeyiz. Lider, Teşkilat, Doktrin. Bu 3 temel esası ömrümü verdiğim davamda hiçbir yere sapmadan, yalpa yapmadan savunduk, savunmaya da devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.”

Mehreç: