Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Meral Akşener’den geri vites: Ortak adaylara kapalı değiliz

İYİ Parti üyesi Kürşad Zorlu’nun bağımsız adaylık açıklamasına yanıt veren parti lideri Meral Akşener, “Belki de tedbir amaçlı böyle bir ifade kullanmıştır” şeklinde konuştu.

İYİ Parti üyesi Kürşad

İYİ Parti Sözcüsü Prof. Kürşad Zorlu’nun, Ankara ve İstanbul için kendi adaylarını çıkaracaklarına dair açıklaması, siyasi kulisleri hareketlendirdi. Özellikle muhalefetin İstanbul’da ortak bir aday üzerinde birleşememesinin risk teşkil edeceğini vurgulayan gazeteci Fatih Altaylı, bu durumu değerlendirmek için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile temasa geçti.

FATİH ALTAYLI YAZDI

Altaylı, İYİ Parti’nin bu kararı hakkındaki düşüncelerini “İYİ Parti İBB ve ABB’de Tek Başına Aday mı Çıkaracak?” başlığıyla şu şekilde dile getirdi:

“İki belediyeyi de Cumhur İttifakı’na yani AK Parti’ye geri vermek anlamına gelen bu açıklamanın arka planını sormak için Meral Akşener’i aradım.Ancak Meral Hanım’ın bende kayıtlı cep telefonu ‘Bu numara artık kullanılmıyor’ diyordu. Özel kalemini arayınca, Akşener’in geçen Mayıs ayından bu yana bu telefonu kullanmadığını öğrendim. Neyse ki, sonrasında o beni aradı.’Ankara ve İstanbul’da yerel seçimlere kendi adaylarınızla girecekmişsiniz, doğru mu?’ diye sordum.

“TEMKİNLİ ÜSLUP”

‘Kürşad Bey’i (Prof. Kürşad Zorlu) tanırsınız. Bu, onun temkinli üslubudur. Tedbiren böyle bir şey söylemeyi uygun görmüştür.’ dedi. ‘Yani?’ dedim. ‘Yerel seçimde ittifak zaten yok. Aday isimleri üzerinde anlaşmalar, uzlaşmalar olabilir. Şu an için de ortada üzerinde konuşulacak, uzlaşılacak isimler olmadığı için Kürşad Bey de bizim kendi adayımızı çıkaracağımızı söylemiştir. Prensip olarak uzlaşamadığımız her yerde adayımızı çıkarırız. Ortak adaylara kapalı değiliz ama bu her halükarda destekleriz anlamına da gelmez.’ dedi.

E-MAİL İDDİASI

Cumhurbaşkanlığı seçimi öncesi kendisine gönderildiği söylenen e-mail iddiasıyla ilgili olarak ise ne böyle bir e-mail görmüştü, ne de böyle bir içerikle ilgili bilgisi vardı. Ancak partide ilgili kişiler bunu araştırıyordu ve doğrusu ne ise açıklayacaklardı.”