Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Mehmet Akif Yılmaz: Oturacağız, karşılıklı anlaşacağız

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, yerel seçim sürecinin başlama arefesinde ittifaklarla ilgili önemli bir değerlendirme yaptı

AK Parti Kocaeli Milletvekili

AK Parti Kocaeli Milletvekili Mehmet Akif Yılmaz, Nokta Gazetesini ziyaret etti. Nokta Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Furkan Çalışkan, Nokta TV Genel Yayın Yönetmeni Berkan Aslan ve Nokta Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Mert Gültekin’in konuğu olan Vekil Yılmaz, Cumhur İttifakıyla ilgili son derece önemli değerlendirmelerde bulundu.

İKİYE BÖLÜNDÜ

İşte Mehmet Akif Yılmaz’ın ittifak açıklamaları:
“Artık ittifaklar döneminde olduğumuz için her yer hassas bizim için. Çünkü iki blok oluştu Türk siyasetinde genel seçimlerde yaşadık. İlk turda 49 buçuk, ikinci turda Cumhurbaşkanımız 52 ile aldı. Kafa kafaya giden bir bloklaşma var.  Şimdi karşı taraf şu an da Meral Akşener’in demeçleri diğer partilerin seçimden sonra özellikle CHP çatısı altında seçime girip meclise girip de sonra CHP ile ters düşen söylemler tabanda sıkıntı oluştursa da en nihayetinde benim gördüğüm bu süreçte o partilerle bir soğukluk yaşandı. Hatırlayın CHP’liler Sadetlilerle diğerlerini eleştirdi bizden gidenler çalışmadılar diye.  Hatta hala Akşener ile CHP arasında çalıştın çalışmadın kavgası var. İşte siz sebep oldunuz kazanamadık masadan kalktınız masayı dağıttın güveni sarstınız. 

METAMETİK HESABI

Ama bunlar yerel seçim atmosferine girildiğinde son derece matematik hesabı işleyecek kanaatindeyim. Şu andaki Meral Akşener’in özellikle “Biz kendimiz gireceğiz, boyumuzu göreceğiz pişmanız vekil aldığımıza” bilmem ne, Meral Akşener’in söylemleri ciddiyetini yitirdi çünkü bir gün bir şey söylediğini ikinci gün tam tersi bir söylemle reddedebilecek bir pozisyona oturdu maalesef. Bu iyi bir şey değil. Meral Akşener için. Şimdi masadan kalkarken ki ifadelerini hatırlayın. İşte masaya kumar masası bile dedi. İki gün sonra kumar masasına oturdu. Dolayısıyla siyasi bir lider olarak bu söylemlerde ciddiyet yok. O söylemleri ciddi alarak biz politika rakibimiz açısından bir politika geliştiremeyiz. Çok rahat tekrar otururlar. Bugün de aynı şeyleri söylüyor. Ayrı seçime gireceğiz İstanbul’da Ankara’da. Ama seçim sattı geldiğinde birleşecekler. 

ONLAR DA BİZ DE MECBURUZ

Matematik hesabı yapacaklar hangi ilçede kim ne kadar güçlü ise yine birbirlerine destek vererek oy ittifakı oluşturacaklar. Buna onlar mecbur mahkum. Biz de mecbur mahkumuz Cumhur İttifakı olarak. Yani bir MHP ile bir Yeniden Refah Partisi ile Büyük Birlik Partisi ile Cumhur İttifakını oluşturan partiler siyasetin geldiği bu noktada işte biz ayrı gireceğiz işte bugün demeçler veriliyor ama doğal demeçler. Sayın Fatih Erbakan’ın demecini okudum 81 ilde bu partinin kendi özgüvenini ortaya koyan doğal demeçler. Neticede ayrı girme kararını alıp seçim sattı maline girildiğinde herkes oturup bakacak pozisyona anlaşmaları yapacaktır diye düşünüyorum.

ELİMİZ MUHALEFETTEN GÜÇLÜ

Biz de Cumhur İttifakı olarak birlikte hareket etmeliyiz. Dolayısıyla her iki taraf içinde kafa kafaya geçecek bir seçim sattı maline giriyoruz şu an. O yüzden biz bizim bu ilçemiz garanti bu ilçemiz sıkıntıda böyle bir şey deme lüksümüz yok. Yeni seçim sisteminde yeni seçim yarışında diyelim. Her ilçede çok ciddi çalışmamız gerekiyor. Çok ciddi isim tespitleri ile çok güzel o ilçelere yönelik. Bizim elimiz muhalefetten daha güçlü. Neden? 12 ilçede icraat yapabildik. Biz seçim beyannamelerini devamlı takip ettik belediye başkanlarımızın vaadettiği projelerde hakikatten çok ciddi oranda gerçekleşme var. Bunlar güven oluşturuyor. İnşallah bu güven ile beraber iyi isim tespitleri ile de inşallah güzel bir netice alacağız. Doğru ittifaklarla.

OTURACAĞIZ, KARŞILIKLI ANLAŞACAĞIZ

Neticede biz cumhur ittifakının içinde artık birbirimize aynı yol alan partileriz dolayısıyla masaya oturmak cumhur ittifakının başarısı partilerimizin başarısı herkes kendi partisinin başarısını yükseltmek için uğraşır. Bu da doğal. Oturacağız karşılıklı anlaşacağız diye düşünüyorum. Başka türkü ayrışarak sadece güç kaybederiz. Bu da karşı ittifakın işine yarar bu da doğru olmaz.”

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İyi Parti’de dikkat çeken istifa.
Sıradaki Haber Öznur Karabudak Sevimli İyi Parti’den istifa etti