Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Medical Park’tan şikayet var! “Babamın ölümünde payları var”

Şikayet platformuna yazan bir vatandaş, Medical Park Kocaeli ile ilgili önemli iddialarda bulunarak babasının ölümünde hastaneyi suçladı

Şikayet platformuna yazan bir

D-100 Karayolu kenarında bulunan ve hemen hemen her gün bir şikayet ve iddianın gündeme geldiği Medical Park Kocaeli Hastanesi ile ilgili önemli bir iddia ortaya atıldı. Şikayet Platformuna şikayette bulunan bir vatandaş, Hastanede ameliyat olan babasının bir süre sonra fenalaştığını, hastaneye götürülmek istenen hastanın hastane tarafından istenmediğini iddia etti. Babasını kaybeden vatandaş, durumda hastanenin payı olduğunu iddia etti. 

NE YAŞANDI?

Yusuf isimli vatandaş yaptığı şikayette olayı şu şekilde aktardı; “Babamın göğüs bölgesinin üst tarafında ağrı şikayeti öksürmede zorlanma ve kusamama şikayetiyle Medical Park Hastanesi Kocaeli hastanesine gittik. 20 Haziran 2023 tarihinde bizi dahiliye bölümüne sevk ettiler. Uzm. Dr. * beyin yanına gittik vücuttaki oksijen oranına baktı tansiyon ölçümü yapıp kan testi istedi. Kandaki enfeksiyon yüksek çıktı. Bunun üzerine yatış verip serum yazdı serum alındıktan sonra kendisi bizi hastanelerinde bulunan kardiyoloji doktoru *’e yönlendirdi. ** bey de ilk önce EKG çekilmemizi istedi. Yaptırdık. Sonra odasına aldı. Ultrason cihazıyla kalbine baktı kalbin sağ tarafında büyüme olduğunu söyledi 2 tane radyoloji uzmanına EKG’SİNİ gösterdiğini söyledi. 

“BİZİM HASTANEYE GETİRME”

Bize daha babama anjiyo yapılması gerektiğini tarafımıza beyan etti. Bizde yaptırdık ve babam anjiyodan çıktıktan sonra kalbe giden damarların temiz olduğunu ve ilaç verip 1 ay sonra kontrole gelmesini söyledi. Dahiliye ve kardiyoloji doktoru ilaç yazıp bizi eve ® gönderdi. Babam çarşamba günü ilaçlarını kullandı perşembe günü aniden öğle civarı biranda yere yığılıp çenesi kitlendi acil olarak ambulans çağırdık hemen bizi Medical Park Hastanesi Kocaeli’nde inceleyen doktoru * aradım ve bana bizim hastaneye getirme tarzında bir konuşma yaptı. 

“ÖLÜMÜNDE PAYI VAR”

Ben bunun üzerine hasta hakları birimini arayıp * hanımla görüşme yaptım beni 2 defa aradı babamın Derince Devlet Hastanesi’nde yattığını söyledim. Bunun üzerine hastaneden bir daha aranmadım. Ben aramama rağmen babam vefat edince geri dönüş bile sağlamadılar. Yerinde yoklarmış dediler. Ve 23.06.2023 tarihinde saat 20.35 de babam vefat etti. Ve Medical Park Hastanesi Kocaeli her ne teknik yapmalarını talep edip kabul etmeme rağmen bize sahip çıkmadılar. Rabbime havale ediyorum. Medical Park Hastanesi Kocaeli’nde babamın ölümünde payı olanları ve sorumluluk almayanları” dedi. 

error: