Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Küçükkaya’dan Kocaeli Büyükşehir’e Şaban Dişli göndermesi

Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis Üyesi Mehmet Ümit Küçükkaya’dan Çenesuyu paylaşımı…

Büyükşehir Belediyesi CHP Meclis

Kocaeli Büyükşehir mayıs ayı meclisi bugün Kongre Merkezi’nde yapıldı. Meclise damgasını vuran olay ise Çenesuyu meselesi oldu. Bilindiği üzere Büyükşehir meclisinde Derince Belediyesi’ne ait ‘Çenesuyu’ dağıtılıyordu. Bugünkü mecliste ise Kocaeli’nin markası olan Çenesuyu’nun yerini Sakarya’ya ait Mila’nın aldığı göründü.

GÖKÇE SİTEM ETTİ

Konu ile ilgili konuşan Derince Belediye Başkanı Sertif Gökçe Çenesuyu’nu göremediği için üzüldüğünü belirterek, “Önümüzdeki mecliste ücretsiz ikram edebiliriz” dedi. Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın ise teklif için teşekkür ederek, teklifin güzel olduğunu dile getirdi.

KÜÇÜKKAYA PAYLAŞTI

Büyükşehir Belediyesi CHP meclis üyesi Mehmet Ümit Küçükkaya ise sosyal medyadan konu ile ilgili bir açıklama yaptı. Küçükkaya açıklamasında bu duruma üzüldüğünü belirtti. Küçükkaya paylaşımında şu sözlere yer verdi:

“TATLIYA BAĞLANDI”

“Hangisine yanayım? Büyükşehir meclisinde yıllardır dağıtılan Derince Belediyemizin suyu yerine Mila su servisi yapıldı. Belediye Başkanımız bir dahaki meclise ücretsiz su gönderelim teklifine, Büyükşehir Belediye başkanımızın teşekkürü ile olay tatlıya bağlandı.

“SAPANCA’DA CHP’Lİ”

Peki TBMM’nin bile markası olan Çenesuyunun neden değiştiğine mi yanayım. Sapanca suyunu getirilmesine mi yanayım? ( Ki Sapanca’da CHP’li. Hodri Meydan konuyu ayrı değerlendirecektir, sanırım.) Mila su şirketinin sahibinin Şaban Dişli’nin amca oğlu Davut Dişli olduğuna mı yanayım?Sanırım tek cümle yeterli. Ört ki ölem…”