Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

KPSS SON BAŞVURU TARİHİ 2024: KPSS PARA YATIRMA SON GÜN! KPSS Lisans KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır? ÖSYM AİS KPSS BAŞVURU EKRANI

Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) lisans başvuruları için son güne girildi. 3-15 Mayıs tarihlerinde başvurularını tamamlaması gereken adaylar için son zaman dilimine girildi. KPSS başvuru tarihleri son gün başvurular hızlandı. Peki, KPSS lisans sınavı ne zaman? KPSS başvurusu nasıl yapılır? İşte yanıtı..

Kamu Personeli Seçme Sınavı

Her yıl milyonlarca adayın girdiği Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) sınavı başvuruları için son güne girildi. 3 Mayıs’ta başlayan  KPSS başvurularının sona ereceği gün 15 Mayıs Çarşamba olarak açıklandı. KPSS başvurusu yapacak olan adaylar ÖSYM Aday İşlemleri Sayfası (AİS) sayfasında işlemleri hızlandırdı. Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri ve ÖABT testlerinden sorumlu olan adaylar ÖSYM adresinden başvurularını iletmek için son güne giriş yaptı. 2024 KPSS lisans adayları TC kimlik numaraları ve şifreleri ile ÖSYM AİS sayfasına girerek KPSS lisans başvuru işlemini tamamlayabilir. Peki, KPSS lisans sınavı ne zaman? KPSS başvurusu nasıl yapılır? KPSS para yatırma son gün ne zaman? İşte KPSS başvuru tarihleri..

2024 KPSS BAŞVURU TARİHLERİ

KPSS başvuru bitti mi, KPSS lisans başvuru tarihi araştırması yapan adaylar için hemen söyleyelim ki 2024-KPSS Lisans Genel Yetenek-Genel Kültüre, Eğitim Bilimlerine, Alan Bilgisine ve ÖABT’ye başvurular 3-15 Mayıs 2024 tarihleri arasında alınacak. DHBT’ye başvurular ise 9-15 Ağustos 2024 tarihleri arasında yapılacak. KPSS lisans başvuruları 15 Mayıs Çarşamba günü saat 23,59 itibariyle son bulacak.

KPSS SINAV TARİHLERİ 2024

KPSS Lisans (Genel Yetenek-Genel Kültür, Eğitim Bilimleri) 14 Temmuz 2024 tarihinde uygulanacak.

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) 1. gün 20 Temmuz 2024 tarihinde uygulanacak.

KPSS Lisans (Alan Bilgisi) 2. gün 21 Temmuz 2024 tarihinde uygulanacak.

KPSS Lisans Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) 4 Ağustos 2024 tarihinde uygulanacak.

KPSS Ön Lisans 1 Eylül 2024 tarihinde uygulanacak.

KPSS Ortaöğretim 15 eylül 2024 tarihinde uygulanacak.

KPSS Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) 22 Eylül 2024 tarihinde uygulanacak.