Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kocaelili sürücüler dikkat! EDS’ler ceza yazmaya başlıyor. Kocaeli EDS nerede? Kocaeli EDS hangi yollarda var?

Kocaelili sürücülerin dikkatine! Yerel seçim geçti, EDS’ler devreye giriyor. Oluşturulan 5 hız koridorunun 4’ünde hız sınırı 82 kilometre, birinde ise 70 kilometre. Bu haberi okuyun, sakın ceza yemeyin!

Kocaelili sürücülerin dikkatine! Yerel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tarafından ihalesi yapılan Elektronik Denetleme Sisteminin (EDS) kurulumu yaklaşık 2 yıl önce gerçekleştirilmişti. Büyükşehir Belediyesi kurulumu tamamladı ve sistemi Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğüne devretti. EDS’ler kent gündeminde de çok tartışıldı. Çünkü Kocaeli’de otomobiller için 92 kilometre ile 70 kilometre arasında hız limitleri devreye alındı. Fakat EDS’ler yaklaşık 2 yıldır gündemimizde olmasına rağmen ceza kesmiyordu.

EDS’LER DEVREYE GİRİYOR

31 Mart yerel seçimlerinin geride kalmasının ardından Kocaeli’de EDS’ler de devreye alınacak. EDS’lerin olduğu bölgelerde hız koridorları oluşturmuştu. Bu EDS’ler Gölcük ile Körfez arasında 5 farklı noktada yer alıyor. Ve bu hız koridorlarında 15 Nisan Pazartesi gününden itibaren ceza kesilmeye başlanacak.

KOCAELİ’DEKİ EDS’LER NEREDE?

Gölcük’ten Kirazlıyalı’ya kadar 5 noktada oluşturulan hız koridoru kapsamında, İzmit Ömer Türkçakal Bulvarı, Symbol AVM ve fabrikalar yolu mevkii, Kuruçeşme çıkışı (KOTAŞ), Körfez Kirazlıyalı ve Yeniköy Kalıcı Konutları önüne EDS tabelaları ve mobeseleri bulunuyor.

BU EDS’DE HIZ SINIRI 70 KM

Kocaeli’de oluşturulan 5 hız koridorunun 4’ünde hız limiti 82 kilometre. Bir tek hız sınırının otomobiller için de 70 kilometre olduğu bölge İzmit Kuruçeşme mevkiindeki EDS’ler. Burada hız sınırının 70 kilometre olmasının gerekçesi köprü altı olmasına dayandırılıyor. Merak edilen ise şu: EDS’lerin limitlerine uyulduğunda ortaya nasıl bir trafik tablosu çıkacak?

KURUÇEŞME’DE HIZ LİMİTİ 70 KM

Hız sınırının köprü altı olması sebebiyle sadece İzmit Kuruçeşme bölgesindeki EDS’lerde 70, diğerlerinde ise 82 km olduğu hız koridoru, emniyetin elindeki 10 yıllık kaza verileri baz alınarak belirlenmişti.

YORUMLAR

8 adet yorum var

 1. şehir içinde park yasağına park edenlere, kırmızı ışıkta geçenlere, kaldırımlara park edip yayaların yola inmesine sebep olanlara da ceza yazılacakmı

 2. Ana arterlerden şehiriçine katılım yavaşlayacağı için göreceli olarak yğılmalr azalacak. Çok sık rastlanan zincirleme ve arkadan çarpmalı kazalara rastlanmayacak. Tek endişem küçük limit aşımlarına da ceza yazılırsa bu tepkilere yol açacaktır.

 3. Kocaeli’de alternatif yol yok trafik zaten insanları çileden çıkartırken dahada beter olması için uğraşan bi Kocaeli Büyükşehir belediyesi var seçimden hemen sonra aktif edilmesinde iktidarın sıradanlaşmış gerçeği

 4. Artık 4 sene seçim yok, yolun yıkabildiniz kadar, hiç canınızı sıkmayın senetle seçim zamanı erken gelir

  10
  1
 5. Normal 80 90 km hizla gitmelerine rağmen yol yetmiyor onca araç trafiğe maruz kalıyor şimdi yol hiç ilerlemez para lazım devletimize 😅💯

  12

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İzmit'te muhtarlığı kazanan kişinin babasıyla
Sıradaki Haber Babasıyla ismi aynı olduğu için muhtarlık seçimi yenilenecek