Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kocaeli’de ekmeğe zam geliyor mu?

İstanbul Ticaret Odası’na bağlı fırınlarda 200 gram ekmeğin fiyatının 8 lira olması kararı alındı. Bu gelişmenin ardından Kocaeli’de de ekmeğe zam gelip gelmeyeceği merak edilmeye başlandı.

İstanbul Ticaret Odası'na bağlı

İstanbul’da İTO üyesi fırınların ekmek fiyat tarifelerinin belirlenmesi için İTO’nun Kasım ayı meclis toplantısında oylama yapıldı. Oylama sonucunda, İstanbul’da “1 kilogram ekmek fiyatı azami 40 TL’yi geçmemek kaydıyla 200 gram ekmek için 8 TL olacak” şeklinde hazırlanan Azami Ekmek Fiyat Tarifesi kabul edildi. Fırıncılar 2021 yılının sonundan bu yana ekmek fiyatlarını resmi zam kararını beklemeden artırıyor.

ZAM GELECEK Mİ?

Mayıs 2022’de ekmek fiyatlarına zam talebinde bulunan fırıncılar, onay beklemeden fiyat artışlarına başlamış; bazı ilçelerde ekmek 4-4,5 liraya çıkmıştı. Temmuz 2023’te de yine aynısı olmuş, resmi zam beklemeden ekmek 8 liradan satılmaya başlanmıştı. İstanbul’da ekmeğe gelen bu zammın ardından vatandaşlar tarafından  Kocaeli’de de ekmeğe zam geleceği konusu merak edilmeye başlandı. Kocaeli’de ekmeğe zam geleceği konusunda henüz resmi bir açıklama yapılmadı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 23 Nisan Ulusal Egemenlik
Sıradaki Haber 23 Nisan’a özel dikkat çeken kısa film