Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kocaeli’de ekmeğe ve simite zam geldi!

Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) yönetim kurulu, ekmek ve simit fiyatlarına yeni bir zam yapma kararı aldı. Yapılan zam 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacak. İşte detaylar…

Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar

Kocaeli Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği (KESOB) yönetim kurulu, ekmek ve simit fiyatlarına zam yapma kararı aldı. Yapılan toplantı sonrası ekmek fiyatı 8 lira, simit fiyatı ise 12 lira 50 kuruş olarak belirlendi. Yeni fiyatlar 1 Ocak tarihinden itibaren geçerli olacakken simit zammı için yüzde 25, ekmek zammı ise Kocaeli Fırıncılar Odası tarafından yüzde 6,66 olarak önerildi.

SİMİDE YÜZDE 25, EKMEĞE YÜZDE 6,66 ZAM

Ekmek fiyatındaki artışın, özellikle un fiyatlarındaki yükseliş ve genel giderlerdeki artış nedeniyle 50 kuruşluk zammın yetersiz kalmasından kaynaklandığı belirtiliyor. 210 gram ekmek artık 8 TL olarak satılacak. Bu zam kararı, 18 Temmuz’da gerçekleşen son zamdan tam 5 ay sonra geldi. Önceki zamda ekmek gramajı 210 gramda sabitlenerek fiyatı 5 TL’den 7 lira 50 kuruşa çıkarılmıştı. 100 gram simidin fiyatı ise 7 lira 50 kuruşken, yapılan zamla birlikte fiyat 10 TL’ye yükseltilmişti. Bu sefer alınan kararla simidin gramajı değişmeksizin fiyatı 12 lira 50 kuruşa çıktı.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

 23 Nisan Ulusal Egemenlik
Sıradaki Haber 23 Nisan’a özel dikkat çeken kısa film