Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri belli oldu

Merakla beklenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri ataması yapıldı. KBB Genel Sekreterliğine Hayri Baraçlı atandı.

Merakla beklenen Kocaeli Büyükşehir

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Balamir Gündoğdu, Başkan Tahir Büyükakın göreve seçildikten sonra 2019 yılında kentimize atanmıştı. Gündoğdu, 5 yıllık Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinin ardından 22 Nisan tarihinde İçişleri Bakan Müşavirliği görevine atanarak, Bakan Ali Yerlikaya’nın yakın çalışma ekibine dahil oldu.

YENİ GENEL SEKRETER BELLİ OLDU

Gündoğdu’nun görevden ayrılmasının ardından Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği vekâleti süresiz biçimde Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Aydınlık’a bırakıldı. 50 günlük aranın ardından merakla beklenen Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri belli oldu.Genel Sekreterlik görevine Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekteri olarak görev yapmış Prof. Dr. Hayri Baraçlı getirildi.

HAYRİ BARAÇLI KİMDİR?

1966 İstanbul doğumlu. İlk, orta ve lise öğrenimini İstanbul’da tamamladı. 1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinden Endüstri Mühendisi olarak mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora öğrenimini aynı üniversitenin Fen Bilimleri Enstitüsünde tamamladı. 1989 yılında Yıldız Teknik Üniversitesinde araştırma görevlisi olarak akademik çalışmalarına başladı. Kalite Yönetimi, Finansman, Yatırım Planlaması ve Mühendislik Ekonomisi, Bilişim Sistemleri derslerini Yıldız Teknik Üniversitesi ve Hava Harp Okulunda verdi. 1999 yılından sonra aynı üniversitenin Endüstri Mühendisliği bölümünde öğretim üyesi olarak görev yaptı. Ayrıca Yıldız Teknik Üniversitesinde Rektör Danışmanı, Halkla İlişkiler Koordinatörü ve İnsan Kaynaklarını Geliştirme Merkezi Başkanlığı görevlerinde de bulundu.Kamu ve özel sektörde; makine imalat, madeni eşya, plastik enjeksiyon, ayakkabı, tekstil, perakende ticaret ve gıda sanayi alanlarında çalışmaları oldu.Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Proje Koordinatörlüğü, Milli Prodüktivite Merkezi Yönetim Danışmanlığı ve Türkiye Güreş Federasyonu Denetim Kurulu Üyeliği görevlerinde bulundu. Kamu ve özel sektörde Stratejik Yönetim ve Planlama, İşletme Yönetimi, Yeniden Yapılandırma, Reorganizasyon ve İnsan Kaynakları Yönetimi, Yatırımların Fizibilitesi ve Etütleri, Yalın Yönetim, Verimlilik Yönetimi gibi konularda çalışmalar yaptı. Yerel Yönetimlerde; Akıllı Şehircilik Uygulamaları, Dayanıklı Şehirler, Ulaşım Yönetimi ve Raylı Sistemler, Atık Yönetimi ve Yenilenebilir Enerji konularında da çalışmalar yürüttü.Temmuz 2009’da İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğüne getirildi. Mayıs 2014’te İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri oldu. Ekim 2018’de Cumhurbaşkanlığı Yerel Yönetim Politikaları Kurulu Üyesi olarak atandı. Haziran 2019’da tüm genel sekreter yardımcıları ile birlikte İstanbul Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreterliği görevinden istifa etti. Mayıs 2022’de Türkiye Belediyeler Birliği Genel Sekreterliği görevine getirildi. Evli ve 3 çocuk babası.