Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Cansu Kızılkaya

‘Kartepe’nin Kızı’ Nilay Merttürk

Artık son düzlüğe girdik. Pazar günü sandık başına giderek 5 yıl boyunca görev yapacak yerel yöneticileri seçeceğiz. Seçeceğimiz yerel yöneticilerin kimi şehrimize iyi gelecek, kimi kötü. Bunu 5 sene içerisinde hep birlikte göreceğiz.

Kocaeli’de tüm ilçelerde heyecan dorukta. Adaylar hızlı bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor.  Ancak seçmenin heyecanı önceki yerel seçimlerden az. Özellikle muhalif seçmenin bir çoğu geçtiğimiz yıl gerçekleşen genel seçimlerin ardından heyecanını yitirdi.

Şehrimizin gelecek vaat eden ilçelerinden olan Kartepe, seçim için zor bir bölge. Kartepe’de Kafkas kökenli ve Karadeniz bölgesinden insanlar bir arada yaşıyor.

2008 yılında belediye statüsü kazanan Kartepe ilk yerel seçimlerine 2009 yılında girdi. AK Partili Şükrü Karabalık’ın kurucu belediye başkanlığını yaptığı Kartepe her geçen gün büyüyor. İlçe turizm açısından önemli bir değerimiz.

AK Parti 2009 yılından beri gerçekleşen yerel seçimlerde oyunu arttırarak kenti yönetti. Mustafa Kocaman 2019 yerel seçimlerinde partisinin Kocaeli’deki en yüksek oyunu aldı.

Şimdi yeni bir yerel seçime gidiyoruz. AK Partili Mustafa Kocaman yeniden aday. CHP’nin adayı ise ilçenin sevilen isimlerinden Gazeteci ve siyasetçi Nilay Şişman Merttürk.

Siyasi kariyerine 2008 yılında Kartepe’de CHP’nin kurucu ilçe yöneticisi olarak başladı. O yıldan beri Kartepe’de siyaset yapıyor. Merttürk, ilçenin ilk kadın belediye başkan adayı. Siyaseten temiz bir isim.

Aslen Artvinli olan Nilay Şişman Merttürk’ün ailesiyle eşinin ailesi ilçenin köklü ve tanınan ailelerinden. Zaten Kartepe’de siyaset yapıyorsanız soyadı çok önemli.

Bu anlamda Merttürk, ‘Kartepe’nin Kızı’ sloganının hakkını veriyor. Çok çalışıyor, çok yoruluyor. Sabahın 6’sında çalışmalarına başlayan Nilay Şişman Merttürk gece geç saatlere kadar sahadan ayrılmıyor.

En erken seçim çalışmalarına başlayan isimlerin arasında yer alan Merttürk evleri, esnafları tek tek geziyor. Siyasette bir cümle vardır ya: ‘Sıkmadık el, çalınmadık kapı bırakmıyor.’

Herkese dokunmaya çalışan Merttürk’e tepkiler güzel. Kartepe’de ikamet eden ve görüştüğüm kişiler Nilay Şişman Merttürk’ün performansından memnun. ‘Nefes bile almadan, koşturup duruyor’ diyorlar.

Meslektaşım olan Nilay Şişman Merttürk Kartepe’de CHP tarihinin en yüksek oyunu alacaktır. Bu seçimde Merttürk’ün sahada gösterdiği emek AK Parti’nin rekor kırmasına izin vermeyecektir.

2019 yerel seçimlerinde CHP’den aday gösterilmediği için partiden istifa ederek DSP’nin Kartepe adayı olan Temel Ofluoğlu da Merttürk’ün yanında.

Yüzde 7,36 oranında oy alan Ofluoğlu o dönem herkesi şaşkına çevirmişti. Temel Ofluoğlu şu an Nilay Şişman Merttürk’ün SKM ekibinde çalışıyor. Bu şüphesiz Merttürk’e büyük bir oy katkısı sunacaktır.

Nilay Merttürk 2019 yılında Cumhur Karakadılar’ın aldığı yüzde 28,35’lik oy oranını çok rahat geçecektir. Belki de bu seçimde olmasa bile, bir sonraki yerel seçimlerde Kartepe’yi kadın başkan yönetebilir.

CHP’nin Kartepe Adayı Merttürk için bir dipnot vermek istiyorum. Nilay Şişman Merttürk kentin en genç meclis üyesi listesini hazırladı. Bu da saha çalışmalarına net bir şekilde yansıyor.

YORUMLAR

Bir adet yorum var

  1. Kente gerek olan dinamizm kültür ve turizm faaliyetleri bu genç meclis listesi ve kartepenin kızıyla cok rahat sağlanacaktır

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

YAZARLAR
TÜMÜ

SON HABERLER