Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

Kanko: İsmail Başkan aday olsaydı kazanır mıydık?

Karamürsel İlçe Danışma Kurulu toplantısında konuşan Kocaeli Milletvekili Muhip Kanko Karamürselli balıkçılar ile yaptığı İsmail Yıldırım sohbetini anlattı.

Karamürsel İlçe Danışma Kurulu

Cumhuriyet Halk Partisi Karamürsel İlçe Örgütü danışma kurulu toplantısı bugün Karamürsel İlçe Başkanlığı binasında yapıldı. 47 yıl sonra Ahmet Çalık ile Karamürsel Belediyesini kazanan CHP İlçe Örgütü uzun bir zamanın ardından ilk defa belediye başkanı katılımı ile danışma kurulu toplantısı yaptı. Saat 14.00’da başlayan danışma kurulu toplantısına Kocaeli Milletvekilleri Harun Özgür Yıldızlı ve Muhip Kanko, İl Başkanı Bülent Sarı, Karamürsel Belediye Başkanı Ahmet Çalık, Karamürsel İlçe Başkanı Anıl Aksu, meclis üyeleri, yöneticiler ve partililer katıldı. Danışma Kurulunun başkanlığını İlçe Başkanı Anıl Aksu gerçekleştirdi.

“İSMAİL BAŞKAN ADAY OLSAYDI KAZANIR MIYDIK?”

Ahmet Çalık’ın ardından kürsüye çıkan Kocaeli Milletvekili Muhip Kanko’ya partili kadınlar ‘Ahmet Başkan’ı çok seviyoruz’ dedi. Partilil kadınlara espri ile cevap veren Kanko, “Biz gidelim onu sevin o zaman” dedi. Gülüşmelerin ardından konuşmasına devam eden Kanko, “31 Martta büyük bir başarı elde ettik. Karamürsel özelinde ifade etmek istiyorum. Aday olmuş bir arkadaşımız neden kazanamadık dediğinde dönün Karamürsel’e bakın dedim. İlmek ilmek işledi. Bunu gerçekten istedi. Ahmet Bey ile gece 02.00’lara kadar çalıştık. Bu bir emek. Bu emeğin karşılığını aldık. 3 ilçemiz var. Hepsi birbirinden değerli. Karamürsel bu sahilin birincisi. Artık burada kendimizi gösterme zamanı. Geçtiğimiz günlerde Ereğlili balıkçılar ile bir görüşme yaptık. Balıkçılar ile konuşurken espri yaptım. İsmail Başkan aday olsa kazanır mıydık dedim. Siler Süpürürdük dedi.

“KOCAELİ EKSİK KALDI”

Belediye başkanları çok önemli bir görevi yerine getiriyorlar. 4 yıl sonra 5 yıl sora oy istediğimizde görün diyebileceğimiz bir belediyemiz olacak. Belediyelerde yaptığımız icraatler ile insanların karşısına çıkacağız. Cumhuriyet Halk Partisi Türkiye’nin lokomotif partisi. Desteğimiz daha fazla olacak. Genel Seçimler ile taçlandırmamız lazım. Eyvah Kocaeli Büyükşehir belediyesini alabilirmişiz diyoruz. Hedefimiz Kocaeli Büyükşehir Belediyesini almak olacak. Bursa ile burası kıyaslanmaz. Kocaeli eksik kaldı. Bunu tartışabiliriz. Eleştirmek hakkımız ama birbirimiz kırmamamız lazım.

“MİLLETVEKİLLERİ ÇALIŞMADI DEME LÜKSÜMÜZ YOK”

Burada mutluyuz. Diğer danışmalarda feryat figanı göreceksiniz. Buraya nasıl geldiğimde gururla geldiysem Kandıra’ya da öyle gitmeliyim. Milletvekilleri çalışmadı deme lüksümüz yok Önümüzde bakma zamanı. Belediye tüm ihtiyaçlarınızı karşılamayabilir. Bu gayet normaldir. İnsanların iş talebi olabilir. Eleştirel bakış açısını geçmemiz lazım. Çıraklık dönemini geçmek lazım. Bugünden tezi yok önce 2028 sonra 2029 seçimleri için çalışmamız lazım. İhtiyacınız olduğunda buradayız. Bizi bir kardeşiniz olarak görün. Her zaman çalışacağımızdan şüpheniz olmasın” dedi.