Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İzmit’in billboardları Çınar Akademinin gurur tablosu ile süslendi

Eğitimde fırsat eşitliğini yakalamayı amaç edinen İzmit Belediyesi Çınar Akademinin gurur tablosu başarılı öğrencileri, kentin birçok noktasındaki billboardlarda yerini aldı.

Eğitimde fırsat eşitliğini yakalamayı

Sosyal belediyeciliği ilke edinen İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in vizyon projeleri arasında yer alan İzmit Belediyesi Çınar Akademi, geçtiğimiz sene eğitim hayatına başladı. Çok kısa sürede kadrosunu alanında uzman isimlerden oluşturan Çınar Akademi sayesinde birçok öğrenci hayal ettiği üniversitelere yerleşme imkanı buldu. 

İLK 2 BİNE GİRDİ

Eğitimde fırsat eşitliğini yakalamayı amaç edinen Çınar Akademinin gurur tablosu, kentteki billboardlarda yerini aldı. İzmit’in evlatlarının bu başarısı, vatandaşlardan da takdir topladı. YKS sonucunda ilk 2 bine 1, ilk 10 bine 2, ilk 20 bine 6,  ilk 50 bine 9, ilk 70 bine 12 ve ilk 100 bine 16 Çınar Akademi öğrencisi girme başarısı gösterdi. Çınar Akademi öğrencilerinden Sıla Türkkal 1949’uncu sıralama başarısıyla Üniversite giriş sınavı olan YKS’de ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümünü kazandı.

İŞTE ÜNİVERSİTEYE YERLEŞEN ÇINAR AKADEMİLİ ÖĞRENCİLER

Sıla Türkkal – ODTÜ-Uluslararası İlişkiler 

Okyanus Uzun – İTÜ-Elektrik Mühendisliği

Ecem Doğa Kılıç -Ankara Medipol Üniversitesi-Eczacılık (burslu)

Güneş Güvenç Tutal – İzmir Bakırçay Üniversitesi- Bilgisayar Mühendisliği

Hakan Yeşilyurt – Yıldız Teknik Üniversitesi-İnşaat Mühendisliği

Alperen Özkanlı – KOÜ-Elektronik Haberleşme Mühendisliği

Emirhan Kunt – Marmara Üniversitesi-İstatistik

Esma Gönül Türkkal – Ankara Üniversitesi- Fizik Mühendisliği

Hüseyin Bekir Tek – Gazi Üniversitesi- Enerji Sistemleri Mühendisliği

Muhammed Buğra Özgün – Düzce Üniversitesi- Endüstri Mühendisliği 

Zeliha Barkın – Bursa Uludağ Üniversitesi- İngilizce Öğretmenliği

Betül Nisa Kurt – Medeniyet Üniversitesi- Görsel İletişim Tasarımı

Tülin Sağlık – Kocaeli Üniversitesi- Görsel İletişim Tasarımı

Aysu Boduroğlu – Ankara Üniversitesi- İşletme(İngilizce)

Miray Duru Kurt – İstanbul Üniversitesi- İşletme(İngilizce)

Sanem Beyza Tölük – İstanbul Medipol Üniversitesi-Dil ve Konuşma Terapisti

Hilal Oruçoğlu – Sağlık Bilimleri Üniversitesi- Beslenme ve Diyetetik

Esra Kurtar – Karadeniz Teknik Üniversitesi- Yönetim Bilişim Sistemleri

Zeynep Zehra Kocatürk – KOSTÜ-Bilgisayar Mühendisliği

Şevval Nur Azer – İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa – Ebelik

Edanur Ataş – Sakarya Üniversitesi-Sınıf Öğretmenliği

Enes Sönmez – İskenderun Üniversitesi- Elektrik Elektronik Mühendisliği

Emir Yiğit – Kocaeli Üniversitesi-Bilgisayar Programcılığı

Pelin Sağlık – Şeyh Edebali Üniversitesi- Endüstriyel Tasarım

Berat Aydın – Erzurum Teknik Üniversitesi- Makine Mühendisliği

Nisanur Aysan – Demiroğlu Bilim Üniversitesi- Hemşirelik

Rabia Tören – Sakarya Üniversitesi- Türk Dili ve Edebiyatı

Nazlıcan Koca – Sakarya Üniversitesi-Siyasal Bilimler ve Kamu Yönetimi

Elif Haldız – İstanbul Haliç Üniversitesi- Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon

Elif Sudem Demir – Kocaeli Üniversitesi- Bilgisayar Programcılığı

Şevval Kızıltan – KOSTÜ-Fizyoterapi ve Rehabilitasyon

İrem Yenigün – Fenerbahçe Üniversitesi-Fizyoterapi

Sude Akıncı – Sakarya Üniversitesi-Fizyoterapi

Ceren Küçükosman -Bursa Uludağ Üniversitesi- İşletme

Ensar Kurtuldu – Kocaeli Üniversitesi-Otomotiv Teknolojisi

Berna Gamze Zengin – Kırklareli Üniversitesi-Şehir ve Bölge Planlama

Rabia Nur Akarsu – KOÜ: Tıbbi Dokümantasyon ve Sekreterlik

Kübra Keskin – Sakarya Üniversitesi-Siyasal Bilimler ve Kamu Yönetimi

Büşra Manay – Karabük Üniversitesi-Fizyoterapi

Muhammed Furkan Aslan – Kocaeli Üniversitesi-Kontrol ve Otomasyon

Azra Eylül Dönmez – KOÜ- Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri

Tuğçe Karaca – Kırklareli Üniversitesi-Tarih

Yusuf Eroğlu – Kocaeli Üniversitesi-Otomotiv Teknolojisi

Yüsra Manay – Kocaeli Üniversitesi- Tıbbi Laboratuvar Teknikleri

Ebrar Altıntaş – Afyon Kocatepe Üniversitesi-Sosyal Hizmet

Çağla İnce – KOSTÜ-Laboratuvar Teknikleri

Hamza Talha Çep – Şeyh Edebali Üniversitesi- Bilgisayar Programcılığı

Mustafa Şentürk – Kocaeli Üniversitesi-Bankacılık ve Sigortacılık

Anıl Özyurt – Kocaeli Üniversitesi-Elektronik Teknolojisi

Sude Ertunç – Atatürk Üniversitesi- Çocuk Gelişimi