Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İzmit Belediyesi de kongrede ikiye bölündü

CHP İzmit İlçe Örgütünün kongresi bugün gerçekleştirildi. İki adayın yarıştığı kongrede gülen taraf Gökhan Ercan oldu

CHP İzmit İlçe Örgütünün

CHP İzmit İlçe Örgütünün kongresi bugün Yahyakaptan Mahallesinde bulunan Süleyman Demirel Kültür Merkezinde gerçekleştirildi. 397 delegenin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede başkan adaylarından Gökhan Ercan 227 oy alarak seçimi kazandı. Rakibi Cengiz Çakar ise 153 oyda kaldı.

GÜÇ SAVAŞI

CHP İzmit İlçe Örgütünün kongresi adeta bir güç savaşına döndü. CHP Kocaeli eski Milletvekili Hikmet Erenkaya ile İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet, Selman Yıldırım, adaylıktan çekilen Engin Özcan, Hakan Çakar gibi isimler Cengiz Çakar’a destek verdi.

KİMLER DESTEKLEDİ?
CHP Kocaeli Milletvekili Harun Yıldızlı, CHP İl Başkanı Bülent Sarı ile il yönetiminin bir bölümü, Mehmet Ümit Küçükkaya, Orhan Dönmez, Fethi Güven, Erol Şerit gibi isimler de Gökhan Ercan’a destek veren taraf arasında yer aldı. Finalde Gökhan Ercan, ciddi bir farkla seçimi kazanarak CHP İzmit İlçe Örgütünün yeni başkanı oldu.

İKİ İSME DE
İzmit Belediye Başkanı Fatma Kaplan Hürriyet’in de açık bir biçimde destek verdiği Cengiz Çakar, mağlubiyete uğradı. İzmit Belediyesinde görevli önemli isimler arasında Gökhan Ercan’a da Cengiz Çakar’a da destek verenler olduğu görüldü.

KİMLER ERCAN’IN LİSTESİNDEYDİ?
İzmit Belediyesi Koordinatörlerinden Ercan Umutlu, İzmit Belediyesi çalışanlarından Buse Atilla, İhsan Kızıltan, Gökhan Ulugöl, Muhammet Kut gibi isimlerin Gökhan Ercan’ın yönetiminde ve il delege listesinde yer aldığı görüldü.

ÇAKAR’IN LİSTESİNDE İZMİT BELEDİYELİLER

Cengiz Çakar’ın mavi listesinde de İzmit Belediyesinden isimler yer aldı. İzmit Belediyesi Koordinatörlerinden Birol Sağlam, İzmit Belediyesi Temizlik İşleri Müdürü Cemal Derya, İzmit Belediyesi personellerinden Cemal Taşçı, Nuri Top, Berkan Altaş, Turgay Gül,Abdullah Koç, Mustafa Kardaş, İzmit Kent Konseyi Başkanı Hüseyin Erol,

BİR TOKER BEYAZA BİR TOKER MAVİYE

İl delege listesinin dikkat çeken detaylarından biri de Toker kardeşler oldu. Bekirpaşa eski Belediye Başkanı Fikret Toker, Cengiz Çakar’ın kaybeden il delege listesinde yer aldı. Kocaeli Yüksek Öğrenim Derneği eski Başkanı Mehmet Toker ise Gökhan Ercan’ın beyaz listesinde il delegesi olarak yer aldı.