Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İYİ Parti’den Tanju Özcan’a ziyaret!

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından Millet İttifakından ayrılık sinyalleri veren İYİ Parti’de flaş gelişme. İYİ PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sucu, CHP’den ihraç edilen Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan’ı ziyaret etti. İşte detaylar… 

2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin ardından

Millet İttifakı çatısı altında 2019 Yerel Seçimleri ve 2023 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ile hareket eden İYİ Parti’de, ittifaka karşı sesler yükselmeye devam ediyor. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve İYİ Parti Sözcüsü Kürşad Zorlu’nun açıklamaları sonrasında 2024 Yerel Seçimleri için bir ayrılık ihtimali gündeme gelirken, bugün flaş bir gelişme yaşandı.

AKŞENER NE DEMİŞTİ?

Gelişmenin detaylarına inmeden önce geçtiğimiz günlerde İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, “Türk siyasetinde önemli bir başlangıç olacağı” vurgusuyla duyurulan program kapsamında Afyonkarahisar Kocatepe’de vatandaşlara hitap etti. Akşener, konuşmasının başından sonuna kadar adeta verdi, veriştirdi. 2023 seçimlerinin kaybedilmesi için çalışanlarla mücadele ettiklerini söyleyen Akşener, konuşmasında, “Önce ben diyenlerle de uğraştık. Nefsinin esiri olanlarla uğraştık. Ne yazık ki koltuğundan başka şeyi olmayanlarla uğraştık. Yankı odalarında ihanetle suçlandık. Ben sustum, ‘Yüzde 60 ile kazanırım’ diyenler, susmadı. 2023 seçimlerine girerken Sayın Erdoğan karşısında seçimi açık farkla kazanacak iki aday çıkardık. Bu iki arkadaşımızın rahatlıkla cumhurbaşkanı seçileceğini gördük. Onların yolunu kapatanlara maalesef engel olamadım. Onları paçalarından aşağı çekenlere engel olamadım. Aziz Türk milleti ve değerli arkadaşlarım, sizlerden özür diliyorum. Milletimizin omuzlarında taşıdığı bu umuda kulak vereceklerini düşündüm. Uyarılarımız dikkate alınmadı” ” demişti

AKŞENER’DEN İKİNCİ AÇIKLAMA

İYİ Parti üyesi Kürşad Zorlu’nun bağımsız adaylık açıklamasına yanıt veren parti lideri Meral Akşener, “Belki de tedbir amaçlı böyle bir ifade kullanmıştır” şeklinde konuştu. Özellikle muhalefetin İstanbul’da ortak bir aday üzerinde birleşememesinin risk teşkil edeceğini vurgulayan gazeteci Fatih Altaylı, bu durumu değerlendirmek için İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener ile temasa geçti. Altaylı, İYİ Parti’nin bu kararı hakkındaki düşüncelerini “İYİ Parti İBB ve ABB’de Tek Başına Aday mı Çıkaracak?” başlığıyla şu şekilde dile getirdi:

“İki belediyeyi de Cumhur İttifakı’na yani AK Parti’ye geri vermek anlamına gelen bu açıklamanın arka planını sormak için Meral Akşener’i aradım.Ancak Meral Hanım’ın bende kayıtlı cep telefonu ‘Bu numara artık kullanılmıyor’ diyordu. Özel kalemini arayınca, Akşener’in geçen Mayıs ayından bu yana bu telefonu kullanmadığını öğrendim. Neyse ki, sonrasında o beni aradı.’Ankara ve İstanbul’da yerel seçimlere kendi adaylarınızla girecekmişsiniz, doğru mu?’ diye sordum.

“TEMKİNLİ ÜSLUP”

‘Kürşad Bey’i (Prof. Kürşad Zorlu) tanırsınız. Bu, onun temkinli üslubudur. Tedbiren böyle bir şey söylemeyi uygun görmüştür.’ dedi. ‘Yani?’ dedim. ‘Yerel seçimde ittifak zaten yok. Aday isimleri üzerinde anlaşmalar, uzlaşmalar olabilir. Şu an için de ortada üzerinde konuşulacak, uzlaşılacak isimler olmadığı için Kürşad Bey de bizim kendi adayımızı çıkaracağımızı söylemiştir. Prensip olarak uzlaşamadığımız her yerde adayımızı çıkarırız. Ortak adaylara kapalı değiliz ama bu her halükarda destekleriz anlamına da gelmez.’ dedi.

TANJU ÖZCAN’I ZİYARET ETTİ

Son dönemde Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ve parti yönetimine ilişkin açıklamalarıyla dikkat çeken Özcan, kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na sevk edilmişti. Özcan sonrasında ise Bolu’dan Ankara’ya “Adalet ve Değişim” sloganı ile bir yürüyüş gerçekleştirmişti. Yürüyüşünü CHP Genel Merkezi önünde tamamlayan Özcan, Kılıçdaroğlu’na “istifa” çağrısında bulunmuştu. Yaşanan bu hadisenin ardından Bolu Belediye Başkanı Tanju Özcan, CHP’den kesin olarak ihraç edilmişti. İYİ PARTİ Genel Başkan Yardımcısı Ayşe Sucu, Bolu belediye başkanı Tanju Özcan ‘i ziyaret etti. Özcan’ın makam odasında gerçekleşen ziyaret basına kapalı gerçekleştirildi.