Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya

İşten çıkarıldılar! Bireysel eyleme başladılar

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde faaliyet gösteren Arteche fabrikasında çalışanlar, üretim bölümüne havalandırma istedikleri için işten çıkarıldılar.

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde faaliyet

Kocaeli’nin Dilovası ilçesinde faaliyet gösteren Arteche fabrikasında çalışanlar, üretim bölümüne havalandırma istedi. Talebi işçilerin temsilcisi yönetime iletti. Yönetim istediği kabul etmeyerek 3 kişiyi işten çıkarttı. Duruma tepki gösteren çalışanlar eyleme başladı.

HAVALANDIRMA İSTEDİLER

Dilovası Makine İhtisas OSB’de bulunan Arteche Turkey (Esitas Elektrik) firmasında çalışan işçiler, üretim bölümü için havalandırma talep etti. İlgili sendikanın iş yeri temsilcisi ile görüşen işçiler taleplerini iletti. Ancak fabrika yönetimi ile yapılan görüşmelerden olumlu netice çıkmadı. Bu süreçte Birleşik Metal-İş Sendikasının yetkilileri de iş verenin yanında olunca, fabrikaya işçilerin talep ettiği havalandırma yapılmadı.

İŞTEN ÇIKARILDILAR

Toplu sözleşme döneminde de iş veren, sendika ve işçiler anlaşamayınca sıkıntı büyüdü. Yaşananların ardından iş yeri baş temsilcisi Yunus Emre Taşdemir, temsilci Tunay Doğan ile Şenol Yerük mail yoluyla yapılan tebligatın ardından işten çıkartıldı. Kararın ardından Birleşik Metal-İş Sendikası’ndan da destek göremeyen işçiler bireysel olarak eylem yapmaya başladı. İşçiler, işten atılan arkadaşları için domates ekmek yedi. Fabrikada eylemin devam edeceği öğrenildi.

YORUMLAR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Kocaelililer Kurban Bayramı tatiline hazırlanırken,
Sıradaki Haber İşte Kocaeli’de bayram tatili boyunca hava durumu! 5 günlük rapor açıklandı